Bilal Erdoğan, şehit Cennet Yiğit adına yapılan parkın açılışına katıldı

Darbe girişimi sırasında Gölbaşı'ndaki Özel Harekat 'nin bombalanması sırasında şehit olan Komiser Yardımcısı Cennet Yiğit’in adının yaşatılacağı memleketi Kayseri’nin Bünyan İlçesi'ndeki park, düzenlenen törenle açıldı. Açılış törenine, Bilal Erdoğan da katıldı.

Giriş Tarihi: 30.9.2016 17:08 Güncelleme Tarihi: 30.9.2016 17:22
Bilal Erdoğan, şehit polis Cennet Yiğit adına yapılan parkın açılışına katıldı

Bünyan Belediyesi tarafından, yaklaşık 1 milyon TL harcanarak yapımı tamamlanan parkın açılış törenine, Bilal Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Bünyan Kaymakamı Musab Saylam, Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda kişi katıldı.Şehit Cennet Yiğit'in babası Yahya Yiğit'i yanına oturtan Bilal Erdoğan, şehidin anneannesi Ruziye Yiğit'in elini öperken, şehit annesi Huriye ve ablası Emine Yiğit'e başsağlığı diledi.Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, açılışta yaptığı konuşmada, "Buraya 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Gölbaşı'ndaki Polis Özel Harekat 'nin alçakça bombalanması sırasında şehit olan Komiser Yardımcısı 23 yaşındaki kızımız Cennet Yiğit'in ismini verdik" dedi.İlçenin Salıpazarı mevkisinde, Bünyan lisesinin hemen yanı başında yapılan parkın girişinde taştan oyularak hazırlanmış ve parkın adının bulunduğu bir anıt, üzerinde Demokrasi şehitleri Astsubay Ömer Halisdemir ve Komiser Yardımcısı Cennet Yiğit'in büyük boy posteri ile 15 Temmuz'da şehit düşen 242 şehidin isimlerinin yazılı olduğu pankart yer aldı. Parkın içinde ise futbol ve voleybol sahası, yürüyüş yolları, kameriyeler, süs havuzları, çocuk oyun alanı, fitness alanı, engelliler için spor alanı bulunuyor.

ERDOĞAN: ÜLKEMİZİ BU KAHPELERE KAPTIRMAYACAĞIZ

Şehit Komiser Yardımcısı Cennet Yiğit Parkı'nın açılışında konuşan şehit babası Yahya Yiğit, yaşadığı duyguları kelimelerle tarif etmenin mümkün olmadığını belirterek, "Kızım, Allah'ın şehadetine ulaştığı için binlerce kez şükrediyorum. Bir değil, binlerce Cennetim olsa, bu vatana hepsini feda ederdim. Çünkü eğer bu hainler emellerine ulaşacak olsalardı, evlatlarımız vatan haini, bizler de vatan hainlerinin babaları olacaktık. Onun için Allah'a binlerce kez şükrediyorum" diye konuştu.

Ardından konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ise "Bu kahpelere ülkemizi kaptırmayacağız" dedi. Bilal Erdoğan, şöyle konuştu:

"Buraya sadece bir park açılışı için değil, şehidimizin evini ziyaret ettiğimizde söz verdiğimiz için, şehidimizin geçmisine duyduğumuz saygıdan dolayı geldik. Adı Cennet o da yiğit. O şimdi cennet bahçelerinde. Şehitlerimizin yolunda gidebilirsek, onlara layık olmak üzere gidebilirsek. Ne demişti annesine şehidimiz; Ankara'ya son gidişinde 'Pamuk anneciğim sen merak etme ben şehit olacağım hepinizi kurtaracağım' dedi. O sözünü tuttu. Hepiniz bu sabrınızla inşallah cennetle ödüllendirilirsiniz ve cennette Peygamberimizin sancağı altında buluşursunuz. Allah vere biz de orada olalım."

CUMHURBAŞKANIMIZIN ARKASINDA DURACAĞIZ

Erdoğan, 15 Temmuz'un bu milletin bağımsızlık mücedelesinin son ve büyük dönüm noktası olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
"Yüz yıl once bu topraklar üzerinde planlar yapanlar gemileriyle toplarıyla ülkemizi kuşattılarsa, şimdi de ellerinde en büyük silahlı kullandılar. Artık savaşlar sinsice yapılıyor. Medya ve teknoloji üzerinden yapılıyor. Irak ve Suriye'deki meseleler mi sanıyorsunuz? Bu durumlar kendileriyle ilgili değil, güç dengeleriyle ilgili. Üç yıldır yaşadığımız sıkıntılar sadece bizim dinamiklerimizle ilgili değil maalesef.

Bu ülke bundan önce nasıl ki dünyada adaletin savunucusu olmuşsa, zülme karşı olmuşsa gelecekte de bunu yapmaya aday diye bunu yapacak birikimi, halkın da bunu yapacak imanı var ki bu adamlar, bu egemenler, herkes onları biliyor, düzenleri bozulmasın diye Türkiye üzerinde bu oyunları oynadılar. Onlar saldıracak millet yılmayacak. 'Bağımsızlık için tankların önüne bile çıkarız anlayışı işte bu topraklarda milletin bağımsızlığını huzur ve refahının müjdecisidir. İnançla gayretle geleceğimizi kurabilirsek geleceğimiz çok adaletli ve aydınlık olacak. Bu milletin ve ümmetin geleceği aydınlık olacak. Bu kahpelere ülkemizi kaptırmayacağız. Cumhurbaşkanımızı bu yıl BM toplantısına katılamaz sandılar. Ama, gördünüz katıldı ve 'Dünya beşten büyük' dedi. Yüzlerine haykırdı. Bunu başka söyleyen lider var mı? Cumhurbaşkanımızın arkasında duracağız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilal Erdoğan, şehit polis Cennet Yiğit adına yapılan parkın açılışına katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN