Türkiye'nin en iyi haber sitesi

102’lik ninenin kelepçe hayali gerçek oldu

’li yaşlı kadın i arayarak ‘Ölmeden önce yapmam gerekenler listesinde tutuklanmak var. Lüften beni tutuklar mısınız’ dedi. Polis, 102’lik nineyi kıramadı...

Giriş Tarihi: 7.10.2016
102’lik ninenin kelepçe hayali gerçek oldu

Missouri'de 3 torunu olan 102 yaşındaki Simms "Ölmeden önce yapılacaklar" listesinde bulunan bir etkinliği gerçekleştirmek için i aradı ve kendisini tutuklamalarını istedi. St. Louis Metropolitan Emniyet Müdürlüğü, 102'lik sevimli nineyi kıramayarak yaşlı kadının ikamet ettiği eve bir polis arabası gönderdi. Simms, kendisini sembolik olarak tutuklayan polislerle karakol yerine bakım evine gitti. Yaşlı bakımevinin sakinleri ve polisle sohbet eden Simms, akşamleyin evine bırakıldı. Basının ilgi gösterdiği olayın ardından Simms, kendisine yöneltilen "Polis aracındaki seyahatiniz nasıldı?" sorusunu "Ah muhteşemdi, kelepçeler falan çok güzeldi" şeklinde yanıtladı. Simms'i tutuklayarak bakımevine götüren polis memuru John McLaughlin ise "Bayan Simms sayesinde gerçekleştirdiğimiz bu gibi olaylar bizi çok memnun ediyor. Bu etkinlikten en az Bayan Simms kadar mutlu olduk" dedi.

ÖLMEDEN ÖNCE MUTLAKA YAŞAMANIZ GEREKEN DENEYİMLER

YARDIMSEVERLİĞİYLE TANINIYOR
Evde yaptığı örgüleri, bakımevlerine yollayan ve şimdiye dek 400'den fazla el yapımı hediye gönderdiğini söyleyen Simms "İnsan, uğraştığı şeylerden asla vazgeçmemeli. Kamu hizmeti yapmaya da vakit ayırmalı. Bazen, hediye ulaştırdığınız kişinin gün boyunca konuştuğu tek kişi siz oluyorsunuz" dedi. Geçtiğimiz günlerde de bir üniversiteye giderek konuşma yapan 102 yaşındaki Edie Simms, orada da çevredekilere yardım etmenin güzelliklerini anlattığını söyledi.

ÖLMEDEN ÖNCE GÖRÜLESİ YERLER

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
102’lik ninenin kelepçe hayali gerçek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN