Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anlaşmalı ya ‘aldatılma’ itirazı

programının yapımcısı Mimar , anlaşmalı boşandığı karısının kendisini aldattığı iddiasıyla yeniden yargılama için mahkemeye başvurdu

Giriş Tarihi: 29.11.2016
Anlaşmalı boşanmaya ‘aldatılma’ itirazı

programının yaratıcısı 3 çocuk sahibi mimar ile balerin 1997'de evlendi. Çift, iki yıl önce protokolüyle anlaşmalı boşandı. Protokolde Yuhay, Sarıyer'deki evini eski eşi ve çocuklarına bıraktı. Çocukların velayeti anneye bırakıldı. Avidor da mimarlık şirketindeki yüzde 5 hissesini Yuhay'a bıraktı. Yuhay, boşanmadan iki ay sonra özel eşyalarını almaya gittiği evinde eşinin günlüğünü buldu. Yuhay, günlükte eşinin kendisini tur görevlisi Cengiz G. ile aldattığını fark etti.

GÜNLÜĞÜNE YAZMIŞ
Günlükte, Cengiz G.'nin evlilik teklifine el yazısıyla "Seni kocam, eşim, ışığım ve her şeyim olarak kabul ediyorum" ve "İki resmi evli kişi olarak beraberliğimizi sürdürmemiz kolay değil. Bir tarafta üç çocuk diğer tarafta 3 çocuk var. İkimizin de ortak özelliği ise evliliklerimizde mutlu olmamamızdır. Diğer ortak yönümüz ise birbirimize benzer duygular ile sevmemizdir. Senin gibi özel bir insanla hiç tanışmadım ve seni tanıdığım kadarıyla hayatımın geri kalanını seninle geçirebilirim" yazıyordu. Yuhay bunun üzerine İstanbul Aile Mahkemesi'ne "anlaşmalı boşanma" davasının zina nedeniyle "boşanma" olarak değiştirilip yargılamanın yenilenmesi ve protokolün iptal edilmesi talebiyle dava açtı. Mahkeme, dava talebini, "usulüne uygun olmadığı" gerekçesiyle reddetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anlaşmalı boşanmaya ‘aldatılma’ itirazı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN