Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ege’nin denizi varsa ’nin de çayı var

Giriş Tarihi: 3.7.2017
Ege’nin denizi varsa Tunceli’nin de çayı var

Hava sıcaklığının 40 dereceye ulaştığı ’de sıcaktan bunalan halk serinlemek için ve Pülümür Çayı kıyısındaki plajlara akın etti. Kentin doğal güzellikleri Ege ve Akdeniz sahillerini aratmıyor. Bölge halkı “Gelin, görün” diyor

'de son günlerde etkisini artıran sıcaktan bunalan halk ve tatil için memleketine gelen Tuncelililer, ve Pülümür Çayı kıyısındaki plajlara akın etti. Havaların sıcak olması nedeniyle Munzur Çayı'na akın ettiklerini söyleyen Erdal Nergis, "Biz diğer şehirlere göre daha şanslıyız. İki suyumuz var. Kıymetini bilirsek bizim için bu sular her şey. Mutluyuz bu anlamda" dedi. Ozan Ekrem isimli vatandaş, sıcaktan dolayı yüzmeye geldiklerini belirterek, "Çevre illerde böyle serinlemek için yerler yok" diye konuştu. Özcan Atalay da serinlemek için plajlara geldiklerini ifade ederek, "Havalar sıcak olduğu için gelip serinleyebiliyoruz" diye konuştu.

"AKDENİZ'İN SUYU SICAK"
Bursa'dan tatil için memleketine gelen Mehtap Özen ise "Her sene Dersim'e geliyorum. Kendi memleketim zaten. Başka bir tatil yerine gitmektense buraya gelmeyi tercih ediyoruz. Her sene bir ay burada tatil yapıyoruz. Çok da huzurluyuz" şeklinde konuştu. Hafta sonu tatili için Diyarbakır'dan Tunceli'ye gelen Songül Baltuk da, "Geçen yıl da gelmiştik çok beğendim. Akdeniz'in suyu sıcak. Buranın soğuk olduğu için daha iyi geliyor" dedi.

"MUNZUR'A GİRENİN ÖMRÜ UZAR"
Pülümür Çayı kenarına gelen İrem Açıkgöz, il dışında yaşayan Tuncelililerin tatil için kendi memleketlerini tercih etmeleri gerektiğini söyledi. Tunceli'de insanların doğa ile baş başa kalabileceği ortamları şehrin hemen yanı başında bulabildiğini belirten Açıkgöz "Tunceli'nin her tarafı doğal ve göründüğü gibi yemyeşil. Havası temiz, suyu temiz, ortamı çok rahat, kimse kimseye karışmıyor. Doğu diye insanlar çok çekiniyor ama burası Doğu'nun Paris'i" dedi. Çayda yüzmeye gelen Damla Çevik "Bu çaylar hem çocuklar hem büyüklerin yüzmesi için çok güzel bir yer" derken Irmak "Hiçbir yerin suyu bu kadar güzel değil. Suyu soğuk ama insan içine girdikten sonra sanki ömrü uzuyor. Yani Munzur suyunda yüzenin bence ömrü en az 5-10 yıl daha uzar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege’nin denizi varsa Tunceli’nin de çayı var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN