Türkiye'nin en iyi haber sitesi

? olunca ne kadar maaş alırım? E-devlet...

? olunca ne kadar maaş alırım? gibi sorular iş dünyasındaki herkesin cevap beklediği alanlar olarak karşımıza çıkıyor. Çalışma hayatına adım atmış herkesin ortak sorusu olan ne zaman emekli olurum sorusu ve emekli olunca ne kadar maaş alırım sorusunun yanıtı haberimizde. İşte emekli yaşı ve maaşı hesaplamanın püf noktaları!

Ne zaman emekli olurum? Emekli olunca ne kadar maaş alırım? E-devlet...

İş dünyasında belli bir noktaya gelmiş tüm çalışanların ortak sorusu, ve olunca ne kadar maaş alırım? Bu soruların yanıtlarını öğrenmek için en doğru kaynak e-devlet sistemi. Birden fazla sistemin internet üzerinden gerçekleştiği sistemde ne zaman emekli olurum ve emekli olunca ne kadar maaş alırım gibi sorularınızın da yanıtları mevcut. Detaylar haberimizde.

NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLECEĞİNİZİ HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYIN

ERKEN EMEKLİLİK ŞARTLARI NEDİR?

Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde sigortalı olarak çalışan tüm vatandaşların emekli olabilmesi için belirli miktarlarda prim ödemesi yapmak zorundadırlar. Erken emeklilikten önce normal emeklilik için prim ödeme işlemi dışında gerekli görülen yaş sınırını tamamlamış olmaları ve belirli bir süre hizmet süresi geçirmeleri yeterlidir. Bunlara bakıldığında erken emekli olmak için yine şartların oluşması gerekmektedir. Fakat yaş sınırına ulaşma şartı diğer tüm şartlar tamamlandığı taktirde aranmamaktadır.

Başvuruda bulunan kişilerin prim ödemelerinin tamamlamış olmaları ve hizmet sürelerinin eksiksiz olarak doldurmuş olmaları erken emeklilik için gereklidir. Vermiş olduğumuz şartları oluşturmuşsanız şayet erken emeklilik hakkı kazanmış durumdasınızdır. Erken emeklilik için kabul etmeniz gereken durum ise maaşınızdan erken emekli olacağınız için uygulanan maaş kesilmesidir. Bu durum şöyledir ki emekli olacak vatandaşlarımızın maaşlarından %5 oranında bir kesintiye uğramasıdır.

1999 yılından önce sigortalı olarak çalışmaya başlamış olmanız erken emeklilik için gereken şartlardandır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ne zaman emekli olurum? Emekli olunca ne kadar maaş alırım? E-devlet...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN