Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversitelerden 11 şehit

Giriş Tarihi: 15.7.2017
Üniversitelerden 11 şehit

15 Temmuz’un 250 şehidinden 11’i üniversitelerden çıktı. YÖK, öğretim görevlisi ile 10 üniversite öğrencisinden oluşan “akademi şehitleri”ni rahmetle andı

Akademi dünyasının sessiz kaldığı 15 Temmuz darbe gecesinde, Cumhurbaşkanlığı başdanışmanı Mustafa Varank'ın ağabeyi Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri bölümünden öğretim üyesi şehit olan tek akademisyendi. 15 Temmuz'da akademi dünyasından İlhan Varank ile birlikte canı pahasına vatanı savunmak ise 10 üniversite öğrencisine düştü.
Yükseköğretim Kurumu (YÖK) "akademinin şehitlerinin" anısına açıklama gönderdi. Hain darbe girişimine karşı demokrasiye sahip çıkıldığı belirtilen açıklamada, şehitler, gaziler ve sayısız vatandaşın mücadelesiyle kalkışmanın bertaraf edildiği anımsatıldı. Yükseköğretim camiasının da bu savunma sırasında şehitler verdiği hatırlatılan açıklamada, "Tüm şehitlerimizle birlikte 15 Temmuz'da akademi camiasından verdiğimiz şehitlerimizi de rahmet ve minnetle anıyoruz" ifadesi kullanıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversitelerden 11 şehit
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN