Türkiye'nin en iyi haber sitesi

500 itfaiyeci alacak

(), memur olarak edilmek üzere itfaiyeye sınavla 500 personel alınacağını duyurdu.

Giriş Tarihi: 11.6.2018 21:44 Güncelleme Tarihi: 11.6.2018 21:53
İBB 500 itfaiyeci alacak

Belediyeden yapılan açıklamada, İtfaiye Yönetmeliğinin sınav hükümlerine göre 500 itfaiye eri kadrosu için personel alımı yapacağı kaydedildi.

Sınav girecek adayların tarihleri arasında belediyenin internet sitesinde paylaşılan forumlara ulaşarak müracaat işlemlerini başlatabilecekleri belirtilen açıklamada, ", bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacak." denildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Aranan şartlara haiz itfaiyeci adaylarının 11-25 Haziran tarihleri arasında, http://basvuru.ibb.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzaladıkları başvuru formu ve istenilen diğer belgelerle birlikte Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezine gelerek şahsen müracaat edip tabip gözetimde boy ve kilo ölçümü yaparak başvuru sürecini tamamlamaları gerekiyor. Posta ve mail yolu ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. Sınava girmeye hak kazanan adayların listesi, 27 Haziran'da kurumun internet sitesinde ilan edilecek olup adaylar sınav giriş belgelerine bu adres üzerinden erişebilecek. Sınavı kazanan adaylardan atamaya teşkil etmek üzere istenilecek belgeler kurumumuzun resmi internet sitesinde ayrıca ilan edilecek."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İBB 500 itfaiyeci alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN