Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sonuçları burada! Sayısal Loto bilet sorgulama

Milyonlarca vatandaş tarafından yanıtı merakla araştırılan konulardan biri de sonuçları! belli oldu mu? Aldıkları biletlere ikramiye çıkıp çıkmadığını kontrol etmek isteyen bireyler sayısal loto bilet sorgulama işlemlerini haberimizden yapabilecekler. Sayısal Loto 1127. hafta çekilişi sayısal loto sonuçları burada!

Giriş Tarihi: 18.6.2018 09:22
Sayısal Loto sonuçları burada! Sayısal Loto bilet sorgulama

Her hafta Ankara'daki Milli Piyango İdaresi'nde gerçekleştirilen Sayısal Loto çekilişi dün gerçekleşti. Milyonlarca vatandaşın büyük bir ilgiyle takip ettiği Sayısal Loto sonuçları belli oldu. Sayısal Loto çekilişinde 6 bilen kişi çıkmadı ve 1.439.099,40 TL büyük ikramiye devretti! Aynı şekilde 5 bilen kişi sayısı 104 olurken bu kişilerin kazandıkları ikramiye 5.828.80 TL oldu. Sayısal Loto 1127. hafta çekilişinde şanslı numaralar ise 10, 15, 22, 40, 41, 45 oldu.

SAYISAL LOTO SONUÇLARI

Sayısal Loto sonuçları hakkındaki tüm detaylı bilgileri her zaman olduğu gibi sabah.com.tr'den öğrenebileceksiniz. Bununla birlikte bayram dolayısıyla bilet alan bireylerin heyecanı da sürüyor. 4 bilen kişi sayısı 6.138 olurken kişi başına düşen ikramiye tutarı 74.55 oldu. 3 bilen kişi sayısı 118.361 olurken kişi başına düşen ikramiye tutarı 10.85 TL oldu.

SAYISAL LOTO ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sayısal Loto sonuçları burada! Sayısal Loto bilet sorgulama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN