Türkiye'nin en iyi haber sitesi

9 Temmuz sonuçları açıklandı mı? - sorgulama!

9 Temmuz Pazartesi sonuçları burada! Milli Piyango İdaresi'nin akşam gerçekleştireceği çekilişle birlikte sonuçları açıklanacak. Haftanın ilk günü gerçekleşen Milli Piyango için milyonlarca vatandaş, hayaller kurmaya başladı. Hatırlanacağı gibi geçen hafta iki kişi büyük ikramiyeyi kazanmıştı bu kez 9 Temmuz On Numara sonuçlarında 10 bilen kişi sayısı kaç olacak? On Numara bilet sorgulama işlemlerinizi, sonuçlar açıklandıktan sonra haberimizin içinden bilet sorgulama sisteminden yapabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 9.7.2018 10:51
9 Temmuz On Numara sonuçları açıklandı mı? - Milli Piyango On Numara sonuçları sorgulama!

Milli Piyango İdaresi (MPİ) On Numara sonuçları 9 Temmuz sonuçları akşam belli olacak. Geçtiğimiz hafta 830. kez gerçekleştirilen On Numara sonuçlarında 10 bilen kişi sayısı 2 olmuştu ve bu vatandaşlar kişi başı 154.134,85 TL ikramiye kazanmıştı. Gecenin şanslı numaraları ise şu şekildeydi: 04 / 16 / 20 / 21 / 22 / 24 / 29 / 30 / 32 / 33 / 34 / 38 / 41 / 42 / 51 / 59 / 61 / 62 / 67 / 69 / 70 / 77

Geçen haftaki çekilişte büyük ikramiyeyi kazanan talihlilerin kuponlarını İzmir'in Karşıyaka ve Adana'nın Seyhan ilçelerinden yatırdıkları belirlendi. Toplam 2 milyon 55 bin 124 lira 70 kuruş ikramiyenin dağıtıldığı çekilişte, kamuya KDV olarak 818 bin 526 lira 20 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak 456 bin 694 lira 38 kuruş aktarıldı.

9 Temmuz Milli Piyango On Numara Sonuçları merakla beklenirken, çekiliş sonuçları akşam belli olacak. Sonuçların belli olması ile birlikte On Numara bilet sorgulama işlemlerinizi, haberimizin içinden bilet sorgulama sisteminden yapabilirsiniz.

ON NUMARA OYUNU ÖZELLİKLERİ

İdaremizce 06.08.2002 tarihinden itibaren yeni bir on-line Sayısal Oyun daha oynatılmaya başlatılmıştır.

On Numara adı verilen bu oyunda; oyun kuponlarının üzerindeki her bir kolonda yer alan 1 ile 80 arasındaki numaralardan, çekilişle belirlenecek olan 22 adet numaradan; 10, 9, 8, 7 ve 6 numarayı doğru tahmin edenler ile hiçbir numarayı doğru tahmin edemeyenler ikramiyeye hak kazanmaktadır.

İştirakçiler, her bir kolonda, on adet numara işaretleyerek oyuna katılabilmektedir. Oyuna istenilen sayıda kolonla katılmak mümkündür. Çoklu çekiliş işaretlemek suretiyle aynı numaralar 2, 3 ve 4 çekiliş için de oynanabilir. On Numara oyununa sen-seç ile de katılmak olanaklıdır.

On Numara oyunu çekilişleri haftada bir kez Pazartesi günleri yapılmaktadır. On Numara oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

Hiçbir numarayı doğru tahmin edemeyenler ile 6 ve 7 bilenlerin ikramiyelerini bayiler,

8 ve 9 bilenlerin ikramiyelerini bayiler ve MPİ Şubeleri,

10 bilenlerin ikramiyeleri Genel Müdürlükçe ödenmektedir.

On Numara oyununda dağıtılacak olan ikramiye miktarı, o hafta elde edilen hasılattan belirlenmektedir. Çekilen numaraları bir grupta bilen çıkmaması halinde, bu grup için ayrılan ikramiye bir üst gruba ait ikramiyeye eklenmektedir. Ancak, çekiliş yapılan hafta 10 bilen çıkmaz ise bu grubun ikramiyesi bir sonraki hafta 10 rakamı bilenlere dağıtılmak üzere devredilmektedir.

On Numara oyununa 18 yaşından küçük olanlar katılamazlar, kazanan biletlere ikramiye ödenmesini isteyemezler.

On Numara oyununda, çekiliş tarihinden itibaren 1 (bir) yıl içinde ibraz edilmeyen ikramiyeler zaman aşımına uğrar ve ödenmez.

On Numara oyunundan elde edilecek gelir, İdaremizin diğer tüm oyunlarında olduğu gibi kanunlarla belirlenen faaliyetlere kaynak olarak aktarılmaktadır. Bunlar; Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu, Türkiye'nin Tanıtımı, Olimpiyat Oyunları ile Savunma Sanayii Destekleme Fonu'dur.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
9 Temmuz On Numara sonuçları açıklandı mı? - Milli Piyango On Numara sonuçları sorgulama!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN