Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ne zaman saat kaçta yapılacak? 2018 TUS sınavı 2. dönem sınav tarihi!

ne zaman saat kaçta yapılacak? 2018 TUS sınavı 2. dönem sınav tarihi! 'nin Ağustos ayı takviminde yer alan 2. dönem TUS sınavına yönelik araştırmalar devam ediyor. Adaylar, başvurularının sona erdiği sınava ilişkin olarak ' saat kaçta?' sorusu ile araştırmalarını yapıyor. Peki, 2018 TUS 2. dönem sınavı ne zaman saat kaçta yapılacak? İşte sınav tarihine ilişkin o detaylar...

Giriş Tarihi: 11.8.2018 11:23
TUS ne zaman saat kaçta yapılacak? 2018 TUS sınavı 2. dönem sınav tarihi!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yılda iki kez gerçekleştirilen TUS 2. dönem sınavı için artık son viraja girildi. Adaylar, son çalışmalarını sürdürürken bir yandan da sınav saatine ilişkin araştırmalarını yapıyor. Başvurularının 5 Temmuz 2018'de sona erdiği Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı, en çok araştırılan konulardan birisi. Peki, TUS sınavı ne zaman saat kaçta? İşte 2018 TUS 2. dönem sınavı hakkında merak edilenler...

2018 TUS 2. DÖNEM NE ZAMAN SAAT KAÇTA?

TUS 2018 2. dönem sınavı 12 Ağustos 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek.

Temel Tıp Bilimleri Testi Saati ve Süresi: 10.15, 150 dakika

Klinik Tıp Bilimleri Testi Saati ve Süresi: 14.45, 150 dakika

SINAVIN UYGULANMASI NASIL OLACAK?

Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adayların, sınav saatinden en az 1 saa t önce girecekleri binanın önünde hazır bulunmaları gerekmektedir. Adaylar, sabah oturumunda saat 10.00'dan sonra; öğleden sonra oturumunda ise saat 14.30'dan sonra sınav binalarına , sınavın cevaplama süresi başladıktan sonra sınav salonlarına alınmayacaklardır.

Sınava girecek adayın yüzü, kimlik tespitini sağlayacak biçimde açık olmalıdır.

Adaylar, sınav salonuna ilgili sınava ait Sınava G iriş Belgeleri ve nüfus cüzdanı veya T.C. Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportları kontrol edilerek alınacaklar, sıra numaralarının bulunduğu yerlere oturtulacaklardır. Yerine oturan aday Sınava Giriş Belgesi ile nüfus cüzdanı veya T.C. Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportunu sırasının üzerine koyacaktır. Salondaki görevliler ilk iş olar ak adayların tek tek kimlik kontrollerini yapacaklar ve sınava giriş belgelerini toplayacaklardır. Gerekli kimlik kontrolleri tamamlandıktan sonra salon başkanı sınavda uyulacak kuralları adaylara okuyacak, üzerinde adayın fotoğrafı, T.C. Kimlik/Y.U. Numarası, adı ve soyadı bulunan cevap kâğıtları (Her aday, sınavda kendi fotoğrafının ve kendi kimlik bilgilerinin bulunduğu, kendisine ait cevap kâğıdını kullanmak zorundadır. Başka bir adaya ait cevap kâğıdını kullanan adayın sınavı geçersiz sayılır.) ile iç inde iki adet kurşun kalem, silgi, kalemtıraş ve peçete bulunan kutuların dağıtılmasını sağlayacaktır.

Cevap kâğıtlarındaki gerekli yerler adaylarca doldurulduktan sonra soru kitapçıkları dağıtılacaktır. Adaylar, kendilerine verilen soru kitapçıklarında y er alan sayfaların baskısını hızlıca kontrol ettikten sonra, soru kitapçığının kapağı üzerindeki T.C. Kimlik/Y.U. Numarası, adı, soyadı, salon no. ile sıra no. bilgilerini dolduracaklar ve soru kitapçık numarasını cevap kâğıdında "Soru Kitapçık Numarası" a lanına yazıp kodlayacaklardır. Bu işlemin doğru ve eksiksiz olarak yapıldığı, hem soru kitapçığının hem de cevap kâğıdının ilgili alanında yine aday tarafından onaylanacaktır. Cevap kâğıdı üzerine soru kitapçık numarasının doğru ve eksiksiz kodlanmasından sınav görevlileri değil adayın kendisi sorumludur.

Sınava giren adayların, kendilerine verilen soru kitapçıkları ve cevap kâğıtlarını kontrol edip kendi durumlarına ve Sınava Giriş Belgelerindeki bilgilere uygun sınav evrakı olduğundan emin olmaları aksi takdirde salon başkanını bilgilendirmeleri zorunludur. Gerekli incelemeyi yapmadan sınav evrakını kabul eden ve sınava devam eden adayların, sınav evrakının yanlışlığından oluşacak sorunların tüm sorumluluğu kendilerine aittir.

Bu işlemler tamamlanınca salon görevlileri, adayın soru kitapçığı üzerinde yer alan soru kitapçığı yer alan karekod etiketini, salon aday yoklama listesinde bu kitapçığı kullanan adayın adının yer aldığı bölüme yapıştıracaklardır.

Sınav evrakı dağıtıldıktan sonra adayların, sınav süresinin ilk 110 dakikası tamamlanmadan ve sınavın son 15 dakikası içinde sınav salonunu terk etmeleri, sınav sırasında kısa bir süre için bile olsa (tuvalete gitmek dâhil) sınav salonundan çıkmaları yasaktır. Bu süreler tamamlanmadan sınav salonundan çık mak isteyen adaylara kesinlikle izin verilmeyecektir. Sınav salonundan her ne sebeple olursa olsun çıkan aday bir daha sınav salonuna alınmayacak ve sınavın ilk 110 dakikası tamamlanana kadar sınav binasında bekletilecektir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TUS ne zaman saat kaçta yapılacak? 2018 TUS sınavı 2. dönem sınav tarihi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN