Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da norovirüs alarmı!

’da meydana gelen ve 6 günde 4 bin 500 kişiyi hastanelik eden olayla ilgili Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu açıklamalarda bulundu. İşte detaylar…

Giriş Tarihi: 31.8.2018 10:42 Güncelleme Tarihi: 31.8.2018 10:59
Sakarya’da norovirüs alarmı!

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu konuyla ilgili açıklamada bulundu. "Dönem dönem denizde renk değişiklikleri oluyor. Fakat sürekli bu durumla ilgili çalışmalar yapılıyor. Nüfus yaz dönemi sebebiyle fazla olunca hastaneye kusma ve ishal sebebiyle başvuranların sayısı arttı" diyen Balkanlıoğlu sözlerine şöyle devam etti: " Sonuçta hastalarda yapılan tetkiklerde durumun norovirüs sebebiyle ortaya çıktığı anlaşıldı. Belediyenin şebeke suları kontrol altında ancak vatandaşların kontrolsüz bir şekilde kendi buldukları kuyulardan, çeşme sularından kullanmaları, sebze ve meyveleri iyi yıkamamaları gibi sebeplerle sorunlar yaşandı. Denizde de renk değişmi yaşanınca geçici olarak denize girmek yasaklandı."

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu'dan Sakarya'daki 'Nörovirüs' salgını hakkında son dakika flaş açıklama!

"ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE NORMALE DÖNECEK"

İshal ve kusma şikayeti artığı anda sağlık bakanlığı uzmanlarını direkt bölgeye gönderiyor ve çalışmalar yapıyor. Denizdeki renk değişimi, ishal ve kusma şikayetlerine bağlı olarak denize girilmesini engelledik. Ancak yapılan çalışmalar sonucu önümüzdeki günlerde normale dönecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sakarya’da norovirüs alarmı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN