Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? - 2018 açıklanma tarihi

kapsamında yazılı sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı oldukça merak ediliyor. PTT bünyesinde çalışmak için Ağustos ayı içerisinde yazılı sınava giren adaylar, yazılı sınav sonuçlarının açıklanma tarihi Google üzerinden sorguluyor. Posta ve Telgraf Teşkilatı'ndan konuya ilişkin açıklama gelerek sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı sorusuna ilişkin adaylar bilgilendirildi. Peki, ne zaman açıklanacak? İşte PTT personel alımı sınavı hakkında merak edilenler

Giriş Tarihi: 16.9.2018 15:36 Güncelleme Tarihi: 16.9.2018 15:40 ABONE OL
PTT personel alımı sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? - 2018 PTT yazılı sınav sonuçları açıklanma tarihi

PTT personel alımına yönelik olarak Ağustos ayının 12'sinde Türkiye'nin 17 farklı merkezinde yazılı sınava giren adaylar, gözlerini PTT yazılı sınav sonuçlarına çevirdi. PTT yazılı sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusu ile araştırmalarını yapan bireyler, kurum bünyesinde personel olarak çalışıp çalışamayacaklarına ilişkin bilgi edinmeye çalışıyor. PTT, yaptığı açıklama ile yazılı sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını ilan etti. İşte 2018 PTT yazılı sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun yanıtı

PTT SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

PTT sınav sonuçlarının açıklanma tarihi konusundaki belirsizlik giderildi. PTT A.Ş. 2018/1 Personel Alım yazılı sınav sonuçlarının 20 Eylül 2018 tarihinde açıklanması bekleniyor. Konuyla ilgili yapılan paylaşımda, beklentilerini sürdüren adayların kurumun İnsan Kaynakları sayfasında yer alan duyurular bölümünü takip etmesi gerektiğine dair bilgi de yer aldı.

Sınav sonuçları hakkında farklı bir gelişme olduğu takdirde sabah.com.tr'den ulaşabilirsiniz.

PTT DUYURULARI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

GAZİSEM DUYURU ADRESİ İÇİN TIKLAYINIZ

PTT SINAV SONUÇLARINA İTİRAZLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Adaylar; yazılı ve/veya sözlü sınav sonucuna ilişkin itirazlarını, sonuçların yayınlandığı günü takip eden 7 (yedi) gün içerisinde yapabilir. Yazılı ve sözlü sınav sonucu itirazına ilişkin hususlar sınav sonuçlarının yayınlandığı tarihte adaylara ilan edilecektir.

KAÇ PUAN ALMAK GEREKLİ?

Sınavda; Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı ile Tekniker pozisyonlarına başvuranlardan yazılı ve sözlü sınav sonucunda 70 puan ve üstü alanlar; Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama), Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi, Gişe ve Büro Görevlisi (PTT'de çalışan firma elemanı), Postacı, Postacı (PTT'de çalışan firma elemanı) pozisyonlarına başvuranlardan yazılı sınav sonucunda 60 puan ve üstü alanlar başarılı sayılacak.

GÖREVE BAŞLAMALAR NE ZAMAN OLACAK?

Yazılı ve/veya sözlü sınav sonucunda atanmaya hak kazanan adayların atama işlemlerine, yazılı ve/veya sözlü sınav sonucunun ilan edildiği tarihten itibaren belirli dönemler halinde en geç 1 (bir) yıl içinde başlanılacak. Yazılı sınav sonucunda müşteri ilişkilerinin ön planda olduğu gişe ve büro görevlisi ile postacı pozisyonlarına atanmaya hak kazanan adaylara uygun psikometrik inceleme yaptırılacak ve sonucuna göre atamaları yapılabilecektir. Ancak belirtilen testi yaptırmayan adayların atamaları yapılmayacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PTT personel alımı sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? - 2018 PTT yazılı sınav sonuçları açıklanma tarihi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN