Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuklara hayvan hakları anlatılıyor

Hayvanlara adalet Derneği tarafından Hayvan Haklarını anlatmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü onaylı okullarda hayvan hakları eğitimi projesi başlatıldı. Öğrencilere hem hayvan sevgisi hemde hayvanların hakları anlatıldı.

Giriş Tarihi: 30.3.2019 15:59
Çocuklara hayvan hakları anlatılıyor

Hayvan haklarını başta hukuki platform olmak üzere tüm alanlarda savunmak amacıyla hukukçuların kurduğu Hayvanlara Adalet Derneği'nin basın toplantısında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü onaylı okullarda hayvan hakları eğitimi projesi tanıtıldı. Toplantıda proje kapsamında kullanılan slaytlar ve okullardan görüntüler paylaşıldı.

Basın açıklamasını Av. Melike Özdemir Ballı okurken, toplantıya Av. Hülya Yalçın, Av. Barış Karlı ve Aşkın Dilli katıldı.

Av. Hülya Yalçın, "Uzun zamandır HAD olarak alt yapısını oluşturmaya çalıştığımız okullarda hayvan hakları projesi, bu yıl itibariyle İstanbul'da başladı. Bu projenin uzun dönem hayvan hakları ve aslında tüm hak savunularında önemli bir çalışma olduğunu düşünüyoruz." diye konuştu.

Av. Barış Karlı, "İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünden İstanbul'da anaokulundan lise seviyesine kadar tüm okullara proje bilgilendirme yazısı gönderildi. 2020 yılının sonuna kadar İstanbul'da gitmediğimiz okul kalmamasını hedefliyoruz. Dileğimiz bu çalışmanın İstanbul'u takiben tüm Türkiye'ye yayılmasıdır." diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklara hayvan hakları anlatılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN