Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ün annesini soyan hizmetçiye 7.5 yıl hapis

Etiler'de 'ün 94 yaşındaki annesi Faike Arık'ın evinden 1.5 milyon liralık para ve ziynet eşyası çaldığı iddiasıyla tutuklu yargılanan ve evde hizmetçi olarak çalışan Türkmenistan uyruklu Muyassar Matkurbanova 7 yıl 6 ay, Matkurbanova'ya yardım eden sevgilisi Sherzad Hudaybergenov ile akrabası Zhavlonbek Hudaybergenov'a 3 yıl 9'ar ay hapis cezası verildi.

Giriş Tarihi: 26.4.2019 17:43
Mahsun Kırmızıgül'ün annesini soyan hizmetçiye 7.5 yıl hapis

İstanbul 9. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dün görülen davanın karar duruşmasına Türkmenistan uyruklu biri kadın 3 tutuklu sanık ile avukatları katıldı. Türkçe konuşmadıkları için tercüman aracılığıyla ifadeleri alınan sanıklar suçlamaları reddetti. Kararını açıklayan mahkeme, Mahsun Kırmızıgül'ün annesi Faike Arık'ın evinde hizmetçi olarak çalışan Muyassar Matkurbanova'ya (34), 7 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Matkurbanova'ya yardım eden Türkmenistan uyruklu Sherzad Hudaybergenov ile Zhavlonbek Hudaybergenov da 3 yıl 9 ay hapis cezalarına çarptırıldı. İddianamede müşteki Faike Arık'ın Beşiktaş Akat Mahallesinde tek başına yaşadığı, ihtiyaçlarının akrabaları Felek Andan ile Şahin Arık tarafından karşılandığı anlatılıyordu.

HİZMETÇİ SİYAH POŞETLE SABAHA KARŞI EVDEN AYRILDI

İddiaya göre bakıma muhtaç olduğu için Muyassar Matkurbanova'yla Faike Arık'a bakması için anlaşıldı. Muyassar Matkurbanova Faike Arık'ın evide kalmaya başladı ve ona yardımcı oldu. İnşaatlarda çalışan Sherzad Hudaybergenov da Muyassar Matkurbanova'nın sevgilisiydi. Muyassar Matkurbanova işe girdikten bir hafta sonra 5 Kasım 2018 gecesi sabaha karşı elinde bir poşet ile evden ayrıldı. 94 yaşındaki yaşlı kadının yanında kalan Felek Andan da bu durumu yaşlı kadına anlattı. Faike Arık'ın evde sakladığı ziynet eşyalarına ve paraya bakıldığında çalınmış olduğu görüldü. Türkmenistan uyruklu Muyassar Matkurbanova'nın yakalanması için çalışma başlatıldı. Muyassar Matkurbanova ile sevgilisi Sherzad Hudaybergenov Ankara'da yakalandı. Muyassar Matkurbanova yakalanmadana önce ziynet ve para dolu poşeti Yenibosna Metrobüs durağında Sherzad Hudaybergenov ile akrabası Zhavlonbek Hudaybergenov'a vermişti. Yaşlı kadının evinde yapılan aramada 50 bin dolar, 6 burma bilezik, 3 adet beşi bir yerde, 2 adet reşat altını ve 1 adet taş küpe sanıkların evinde yapılan aramada ele geçirildi. Ankara'da yakalanan Sherzad Hudaybergenov'un üzerinden 8 bin 900 dolar ve 680 lira, Muyassar Matkurbanova'nın üzerinden de 7 bin 516 dolar ve 2 adet bilezik ele geçirildi. Yaşlı kadının kaldığı evin çevresindeki kamera kayıtları incelendiğinde Muyassar Matkurbanova'nın olay gecesi sabahı elinde siyah büyük bir poşetle ayrıldığı görüldü.

Sanıklardan Zhavlonbek Hudaybergenov savcılık ifadesinde, "Hırsızlıkla ilgim yok. Üzerimden çıkan para ve altınları, Yenibosna'da Muyassar bana verdi. Muyassar poşeti eve bırakmamı istedi" dedi. Sherzad Hudaybergenov da, "Hırsızlıktan haberim yok. O gece Muyassear beni aradı. Yenibosna'da siyah poşeti Zhavlonbek'e verdi. O gün öğleden sonra Muyassar'ın hırsızlık yaptığını öğrendim. Muyassar yaşlı bir kadının bu poşeti kendisine verdiğini söyledi. Muyassar yurtdışına çıkamayacağı için havalimanından birlikte Ankara'ya gittik. Muyassar'ı Ankara'ya saklamak için götürdüm. Muyassar da bulunan paraları müştekiye iade ettikten sonra Muyassar'ı Ankara'dan alacaktım" dedi. Muyassar Matkurbanova da, "Müştekinin evinde hasta bakıcı olarak işe girdim. O gün Felek bana bir poşet verdi. Poşeti götürmemi ve sonra poşeti alacağını, bana da 10 bin dolar vereceğini söyledi. Poşeti Yenibosna'da eve bıraktım. Sherzad bana parayı geri vermemi istedi. Birlikte havalimanına gittik. Ancak yurtdışına çıkamadığım için birlikte Ankara'ya gittik" dedi. Tanık olarak dinlenen Felek Andan da, "Müşteki akrabam olur. Yardıma ihtiyacı olduğu için zaman zaman ona yardım ederim. Muyassar'a poşet vermedim. Olay günü evden poşetle ayrıldığını görünce müştekiyi durumu anlattım" dedi. İddianamede Muyassar Matkurbanova'nın evden hırsızlık yaptığı, diğer iki erkek sanığın da çalınan ziynet eşyaları ve paraları evde saklayarak Matkurbanova'ya yardım ettikleri anlatıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahsun Kırmızıgül'ün annesini soyan hizmetçiye 7.5 yıl hapis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN