Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akciğer nakilli 50 hasta doktorlarıyla buluştu

Akciğer nakliyle ikinci hayatlarına başlayan 50 hasta, aileleri ve doktorları ile birlikte kahvaltıda buluştu. Keyifli geçen etkinlikte, hekimlere plaket verildi

Giriş Tarihi: 23.9.2019
Akciğer nakilli 50 hasta doktorlarıyla buluştu
Türkiye'de biri Ankara, diğeri İstanbul'da olmak üzere iki akciğer nakli merkezi bulunuyor. Önce Ankara'da etkinlik düzenleyen hastalar, bir ay sonra da İstanbul'da kahvaltıda buluştu, keyifli anlar yaşadı. Hastalar, aileleri, doktorları, hemşireleri ve koordinatörlerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 100 kişi kahvaltıda bir araya geldi. Hastalıklarını unutup sosyalleşmeleri için bu etkinliği düzenlediklerini belirten hastalar, hekimlerine teşekkür plaketi de verdi. SBÜ Kartal Koşuyolu Yüksek ihtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Akciğer Nakli Bölüm Başkanı Doç. Dr. Erdal Taşçı, "Böyle organizasyonlarda bulunmak, hastalarımızı günlük hayatın içerisinde görmek ve onlarla hastane dışında böyle güzel bir ortamda aynı havayı solumak bizim için en mutlu şey. Onları sağlıklı gördükçe yaptığımız işin ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha anlıyoruz. Tüm yorgunluğumuz gidiyor. Onlar mutlu ise bizler de mutluyuz" ifadelerini kullandı.

'ANNE OLMAK İSTEYENLER VAR'
SBÜ Kartal Koşuyolu Yüksek ihtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Akciğer Nakli Ekibi'nden Göğüs Cerrahisi Uzmanı Dr. Mustafa Vayvada ise "Akciğer nakli bekleyen hastalar genellikle bizlere çok geç başvuran, zor hastalar. Onları sağlıklı bir şekilde, sosyal hayatın içerisinde görmek çok güzel bir duygu. Bugün hastalarımızdan bir tanesi anne olmak istediğini söyledi. Şimdi onun annesi olması için tedavisini düzenleyeceğiz. Bunlar bizim için çok mutluluk verici gelişmeler. Biz büyük bir aileyiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akciğer nakilli 50 hasta doktorlarıyla buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN