Türkiye'nin en iyi haber sitesi

11 yıl sonra takipsizlik

2008 yılı Aralık ayında İstanbul Şişli’deki evinin önünde başına ve göğsüne aldığı iki kurşunla öldürülen işletmecisi cinayetinde 11 yıl sonra ilk karar çıktı. Savcılık, elde edilen delilleri ve tanık ifadelerini değerlendirerek cinayet dosyasında şüpheli olan 22 kişi hakkında takipsizlik kararı verdi. Dosya ise daimi arama kararı verilerek Faili Meçhul Suçlar Bürosu’na gönderildi.

Giriş Tarihi: 11.10.2019
11 yıl sonra takipsizlik

İstanbul Şişli'de vurularak evinin önünde öldürülen genç işletmeci Engin Temel cinayeti hakkında yürütülen soruşturmada ilk karar çıktı. Dosyayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hidayet Sarıkaya, olayın faillerinin tespit edilemediği gerekçesiyle dosyayı Faili Meçhul Suçlar Bürosu'na gönderdi. Ayrıca dosyada adı geçen 22 şüpheli hakkında ise kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.

Engin Temel'in iş ve yakın arkadaşları da dahil olmak üzere 498 kişinin ifadesine başvuran savcılık, konuyla ilgili yapılan tüm ihbarları tek tek inceledi. Soruşturmayı yürüten Savcı Hidayet Sarıkaya, olayın faili veya faillerinin tespiti ve yakalanmasının mümkün olmadığı ve yapılan tüm araştırmalara rağmen şüphelilerin tespit edilemediği gerekçesiyle dosya hakkında daimi arama kararı çıkarttı. Dosya, Faili Meçhul Suçlar Bürosu'na gönderdi.

Karara göre, dosyayı takip eden emniyet birimleri üç ayda bir savcılığa bilgilendirme yapacak, olası bir gelişme durumunda suçu işlediği tespit edilen şüpheliler araştırılacak, kimliklerinin belirlenmesine çalışılacak ve yakalandıkları takdirde savcılığa sevk edilecek.

Beyoğlu'nda bir şahıs annesine hakaret eden kardeşini defalarca bıçaklayarak öldürdü

TAKİPSİZLİK ÇIKTI

Engin Temel'in öldürülmesi olayıyla ilgili aralarında, Can Remzi Kösem, Alirıza Özkan, Abdulmutalip Gençer ve Murat Yasan'ın bulunduğu 22 şüpheli hakkında takipsizlik kararı verildi. Kararda, şüphelilerin Engin Temel'i öldürdüklerine veya öldürülmesine azmettirdiklerine dair dava açmaya yeterli somut delil ve şüphe elde edilemediği belirtildi.

Savcılık ayrıca dosya kapsamında yapılan asılsız ihbarlarla ilgili olarak iftira, suç uydurma ve adli yargılamayı etkilemeye teşebbüs suçlarından suç duyurusunda bulunacak.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Şişli'de, eşcinsellerin tercih ettiği Love Bar'ın işletmecisi 24 yaşındaki Engin Temel, 9 Aralık 2008 günü oturduğu apartmanın girişinde, başından ve göğsünden vurularak öldürülmüştü. Sabah saatlerinde apartmanının girişinden gelen iki el silah sesini duyan apartman görevlisi, üç ay önce binaya taşınan Engin Temel'i 06.45'te kanlar içinde yerde bulmuştu. Polis, ayrıca çevredeki güvenlik kameralarındaki görüntüleri de incelemeye almıştı. Ne var ki, iki kişiye ait olduğu belirlenen silik görüntülerden kimlik teşhisi yapılamamıştı. Üstelik görgü tanığı da yoktu.

Son dakika: Kayseride kadın cinayeti! Eşini başından vurduktan sonra polisi aradı ve...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
11 yıl sonra takipsizlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN