Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Önce böbreğini verdi sonra bebek müjdesi

’de, böbrek hastası eşini hayata döndüren 39 yaşındaki , 20 yılın ardından bu kez bebek müjdesi verdi. Çift, “En umutsuz anımızda özlemimiz son buluyor” dedi

Giriş Tarihi: 14.2.2020 ABONE OL
Önce böbreğini verdi sonra bebek müjdesi
Kırşehir'de 2019'da eşine böbreğini veren Reyhan Oruç, gördüğü tüp bebek tedavisinin ardından 20 yıl sonra çocuk sahibi oluyor. 21 haftalık hamile olan kadın, yakın zamanda bebeğini kucağına alacak olmanın mutluluğunu yaşıyor. Kırşehir'de yaşayan Hakan ve Oruç çifti uzun zamandır çocuk sahibi olmak istiyordu. 2015'te böbrek yetmezliği teşhisi konulan 43 yaşındaki Hakan Oruç diyalize girmeye başladı.

YENİDEN HAYATA TUTUNDU
Tedavi sürecinde de eşinin desteğini alan Oruç geçen yıl eşi Reyhan Oruç'tan (39) böbrek nakli oldu. Naklin ardından tüp bebek tedavisine devam etmek üzere Op. Dr. Sait Ersoy'a başvuran çift tedavide olumlu sonuç alarak anne ve baba adayı oldu. Hakan Oruç hem eşinin böbreğiyle hem de bebek sevinciyle yeniden hayata tutundu. Hamileliğinin 21. haftasında olan Reyhan Oruç, "Eşimle çok zorlu süreçlerden geçtik. Eşim diyaliz hastasıydı. Ona böbreğimi verdim, şimdi de bebeğimiz olacak. Birbirimizi iyileştirdik" dedi. Bebeğin bir mucize olduğunu söyleyen Hakan Oruç, "Eşim hayat verdi. Şimdi ikimizin de hayatına bir mucize geldi. Çocuk özlemini çok çektik. Doktorumuz sayesinde en umutsuz anımızda özlemimiz son buluyor" diye konuştu.

ZORLU SÜREÇ
Çiftin çok zorluklar yaşadığını belirten Op. Dr. Sait Ersoy, "Tüp bebek tedavisini uyguladık. İleri yaşta olmalarına rağmen tüp bebek tedavisine yanıt verdiler. Çiftimiz çok zorlu süreçlerden geçti." dedi.

KIRŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
ARKADAŞINA GÖNDER
Önce böbreğini verdi sonra bebek müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN