HDP'Lİ BAKANLAR İSTİFA ETTİ

Giriş Tarihi: 22.9.2015 13:24 Güncelleme Tarihi: 9.12.2016 16:47
Seçim hükümetinde görev alan HDP'li iki bakan; Ali Haydar Konca ve Müslüm Doğan istifa etti...\r\n
\r\n

Seçim hükümetinde bakan olarak görev alan HDP'li iki isim; Ali Haydar Konca ve Müslüm Doğan istifa etti...  HDP'den yapılan açıklamada, Kocaeli Milletvekili ve Kalkınma Bakanı Ali Haydar Konca ile İzmir Milletvekili ve AB Bakanı Müslüm Doğan'ın seçim hükümetinden istifa ettikleri duyuruldu.

\r\n\r\n

HDP'nin açıklaması:

\r\n
"Seçim hükümetinde yer alan ve bugün görevlerinden istifa eden Kocaeli Milletvekilimiz Sayın Ali Haydar Konca ve İzmir Milletvekilimiz Sayın Müslüm Doğan saat 16:30'da Genel Merkezimizde bir basın toplantısı düzenleyeceklerdir"
\r\n
\r\n
\r\n

Davutoğlu teşekkür etti

\r\n
Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Ahmet Davutoğlu istifaları kabul ettiği, en kısa sürede yeni görevlendirme yapacağı belirtildi. Davutoğlu'nun iki isme teşekkür ettiği, hükümete katılmak kadar ayrılmanın da kendi kararları olduğunu söylediği öğrenildi.. Konca ve Doğan'ın istifalarını Bakanlar Kurulu toplantısından önce Davutoğlu'na sundukları belirtiliyor... Müslüm Doğan, yaptığı ilk açıklamada, istifanın gerekçesi olarak, seçim güvenliği ve HDP'ye yönelik saldırılar konusunda uyarılarının dikkate alınmamasını gösterdi.
\r\n
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP'Lİ BAKANLAR İSTİFA ETTİ
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN