FETÖ BİZİ ÖLMEDEN TABUTA KOYDU

Giriş Tarihi: 24.10.2016 19:05 Güncelleme Tarihi: 9.12.2016 16:54

FETÖ bağlantılı inşaat şirketinin İstanbul Esenyurt’ta hazırladığı konut projelerine Bank Asya üzerinden para yatıran Avrupalı Türkler, dolandırılmanın çaresizliğini yaşıyor

\r\n

TABUTLU EYLEM YAPTILAR

\r\n

İSTANBUL Esenyurt’ta 2010’da Saylan İnşaat’ın hazırladığı konut projeleri Vera Vizyon ve Tac Mahal’de ev sahibi olmak için Bank Asya’ya 70’şer bin lira para yatıran, bir bölümü Avrupalı Türk 480 aile, tek bir çivi bile çakılmayınca, evlerin yapılacağı arsada tabutlu eylem yaptı. Binlerce mağdur içinde ölen, hastalanan, akli dengesini yitiren bile oldu. Mağdurlar, bir dernek çatısı altında toplandı.

\r\n

‘GELECEĞİMİZİ ÇALDILAR’

\r\n

DERNEK Başkan Yardımcısı İhsan Odabaşı, “Elimizde dekontlar var. Paraları bankaya gidip peşin olarak yatırdık ama mağdur olduk. Bu şirkette FETÖ bağlantısı olduğundan ve paralarımızla FETÖ’ye finansal destek sağladığımızdan endişe ediyoruz. Bunca insanın hayalleri gitti. Milyonlarca lira paramızı çaldılar” dedi.

\r\n

MAKET EVDEN MAKET TABUTA

\r\n

ALTI yıllık süreçte ölenlerin anısına, ‘Evine giremedi tabuta girdi’ sloganlarıyla eylem yapan mağdurlar, “Çaresizliğimizi anlatmak için başka yolumuz kalmadı” dediler. Yasal yolları deneyerek evlerini almaya çalışan mağdurlar, evlerinin yapılacağı arsaya temsili tabutlar getirerek tepkilerini gösterdi. Mağdurlar, ‘Dirimize ev nasip olamadı, ölümüze mezar nasip oldu" diyerek tabutu toprağa gömdü.

\r\n

YUNUS EMRE KAVAK/

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ BİZİ ÖLMEDEN TABUTA KOYDU
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN