Kundakçının başına ödül

Duisburg kentinde Türk ailenin evinde çıkan ve dört kişinin ölümüne yol açan yangının kundaklama olduğu kesinleşince savcı, failin bulunması için ödül koydu

Giriş Tarihi: 14.11.2017 22:21 Güncelleme Tarihi: 15.11.2017 09:17
Kundakçının başına ödül
IRKÇI SALDIRI MI?
Almanya'nın Duisburg kentinde 3 Eylül gecesi Yıldız ailesinin evinde çıkan ve dört kişinin ölümü, dört kişinin de yaralanması ile sonuçlanan yangının kundaklama sonrası çıktığı kesinleşti. Duisburg Savcılığı'nın açıklaması ile netleşen olayda ırkçı motif bulunup bulunmadığının aydınlatılması bekleniyor.

SAVCILIK 3 BİN EURO VAAT ETTİ
Kundakçının binayı ateşe verip gece saat 23.40 sularında terk etmiş olabileceğini kaydeden savcılık, fail veya faillerin yakalanması için 3 bin euro ödül konduğunu açıkladı. Bilgi vermek isteyenlerin 0203/280-0 numaralı telefonu aramaları istendi. Polis ise kundakçıyı gördüğü sanılan iki tanıktan söz etti.

BRANDAYA ATLADILAR
Yangında Romanya kökenli anne ile baba, altı yaşındaki oğulları ve evde misafir olarak bulunan 14 yaşındaki genç kız hayatını kaybetmişti. Yıldız ailesinden anne Curiye Yıldız (39) ile 18 yaşındaki Musa, 9 yaşındaki Muhammet ve 4 yaşındaki Yusuf, çatıya çıkıp itfaiyenin açtığı brandaya atlayarak kurtulmuştu.

TEHDİT EDİLMİŞLER
Bina sahibi Mahmut Yıldız, kundaklama öncesi 18 yaşındaki oğlu Musa'nın akranı olan bir Alman genç tarafından tehdit edildiklerini ifade etmişti. Yangından kısa süre önce binada tartışma seslerinin duyulduğu da belirtilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kundakçının başına ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN