Koalisyon görüşmelerine başlıyorlar

SPD partisi, CDU ve CSU ile koalisyon görüşmelerini ucu açık şekilde başlatma kararı aldı

Giriş Tarihi: 4.12.2017 17:26
Koalisyon görüşmelerine başlıyorlar

Almanya'da Sosyal Demokrat Parti (SPD), Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) ve Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) partileri ile ucu açık şekilde koalisyon görüşmelerine başlama kararı aldı.

SPD Genel Başkanı Martin Schulz, bugün başkent Berlin'de düzenlediği basın toplantısında, parti yönetiminin görüşmelere ucu açık şekilde başlanması yönünde oy birliği ile karar verdiğini belirterek, söz konusu kararın, perşembe günü başlayacak SPD parti kurultayında onaya sunulacağını söyledi.

Henüz CDU ve CSU'nun ne istediklerini bilmediklerini, görüşmelere Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier'in istediği şekilde başlayacaklarına değinen Schulz, bu görüşmeler sonunda bir koalisyon hükümetinin mi yoksa bir azınlık hükümetinin mi kurulmasının yoksa daha farklı bir çözümün mü daha akılcı olacağı yönünde karar vereceklerini ifade etti.

Schulz, görüşmelerin sonuçlarının SPD yönetimi tarafından yeniden ele alınacağını ve bir koalisyon hükümeti kurulmasına karar verilmesi durumunda bunun diğer bir parti kurultayında da onaya sunulacağını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koalisyon görüşmelerine başlıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN