FETÖ’cülerin iltica taleplerine ret

Almanya’da Federal Göç ve Mülteci Dairesi onlarca FETÖ’cünün iltica başvurusunu reddetti. Başvurular, Türkiye’de insan haklarına aykırı muamele olmadığı gerekçesiyle reddedildi

Giriş Tarihi: 6.12.2017 10:20
FETÖ’cülerin iltica taleplerine ret
Almanya'da iltica başvuruları hakkında karar veren merci olan Federal Göç ve Mülteci Dairesi (BAMF), onlarca FETÖ üyesinin başvurusunu reddetti.
BAMF, sığınma başvurusu reddedilenlerin Türkiye'de işkence, kötü muamele ya da insan haklarına aykırı davranışlara maruz kalmasının beklenmediği gerekçesiyle başvuruları reddettiğini açıklarken, Türkiye'deki insan hakları standartlarına da dikkat çekildi.

İŞKENCE VE KÖTÜ MUAMELE YOK
İltica başvurularına verilen olumsuz yanıtların içeriği hazır olan standart mektuplarla duyurulduğu öğrenildi. Mektuplarda, "Ankara, sıfır tolerans siyaseti kapsamında işkence ve kötü muameleyi engellemek için elindeki tüm imkanları kullanmıştır" denildi. Türkiye'nin Avrupa İnsan Hakları Sözlesmesi'ne taraf olduğu için AB üyeliğini riske atmamak adına işkence ve kötü muameleye izin vermeyeceğinden hareket edildigi kaydedildi. Mektupta, "İşkence ve kötü muamele duyulur" denilerek, Türkiye'nin buna izin vermeyeceğine dikkat çekildi. Ancak bu mektuba bazı kurumlar itiraz etti ve FETÖ üyelerinin işkenceye maruz kaldıkları iddiasına dayanarak, içeriğin değiştirilmesini talep etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’cülerin iltica taleplerine ret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN