Nefret söylemleri arttı eylemler tırmandı

Alman İnsan Hakları Enstitüsü Müdürü Beate Rudolf, Almanya’da insan haklarının sorgulandığını, nefret propagandasının yapıldığını ve bu söylemleri eylemlerin izlediğini söyledi

Giriş Tarihi: 8.12.2017 10:10
Nefret söylemleri arttı eylemler tırmandı
Alman İnsan Hakları Enstitüsü (DIMR) Müdürü Beate Rudolf, Almanya'da insan haklarının sorgulandığını söyledi. Rudolf, başkent Berlin'de DIMR tarafından hazırlanan ikinci yıllık raporu açıkladı. Almanya'da farklı kültürden gelen insanlara yönelik nefret ve şiddetin arttığına vurgu yapan Rudolf, "Ülkemizde farklı insanlara karşı nefret propagandasının yapıldığını ve bu söylemleri eylemlerin izlediğini görüyoruz" şeklinde konuştu.

Birleşmiş Milletler (BM) raporlarına göre, Suriye'nin hiçbir bölgesinin güvenli olmadığına işaret eden Rudolf, bu nedenle Almanya'da, Suriyelilerin ülkelerine gönderilmeleri gerektiği yönündeki tartışmaları da şaşkınlıkla karşıladığını dile getirdi. Rudolf, koalisyon görümelerine damga vuran aile birleşimi tartışmasına ilişkin olarak da "Aile birleşimine izin vermemesi durumunda Almanya imaj kaybedecektir" diye konuştu.

TEDAVİLER GECİKTİRİLİYOR
Temmuz 2016 ile 30 Haziran 2017 tarihleri arasındaki dönemi kapsayan rapora göre, Almanya'da yasayan engelli sığınmacılar için yardım ve terapi imkanları da yetersiz. Rudolf, engellilerin resmi kurum ve kuruluşlar tarafından dikkate alınmaması ya da tedavilerinin geciktirilmesi sebebiyle sakatlıkların kalıcı hale geldiğini söyledi. Sığınmacı yurtlarındaki yasam şartlarını da eleştiren Rudolf, yaklaşık 100 bin sığınmacı çocuğun ebeveynlerinin de cezaevlerinde bulunduğunu ve bu çocuklara ayda en fazla 4 saate kadar görüşme izni verilmesinin de çok yetersiz olduğunu ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nefret söylemleri arttı eylemler tırmandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN