3’üncü kuşağın yıldızı Deniz

Göçün torunları Almanya’da başarıdan başarıya koşuyor. Dedesi ve babası işçi olan Deniz Kasımay, hem DİTİB hem de CDU’da başkan yardımcılığı görevlerini üstlendi

Giriş Tarihi: 9.12.2017 09:25 Güncelleme Tarihi: 9.12.2017 09:27
3’üncü kuşağın yıldızı Deniz
Almanya'da Giessen Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu Deniz Kasımay (27), altı aydır DITIB Frankfurt Merkez Cami Derneği'nde başkan yardımcısı görevini yürütüyor. Kasımay, aynı zamanda Alman Hıristiyan Demokrat Parti'nin (CDU) Frankfurt-Niederrad Teşkilatı'nda da başkan yardımcısı görevine seçildi.

KİMLİĞİM HOŞLARINA GİTTİ
Türkiye kökenli kadın siyasetçi olarak önyargılara karsı mücadele vermek zorunda olduğunu ifade eden Deniz Kasımay, "Siyasete ilgi duyduğumda CDU toplantılarına katıldım. Türk ve özellikle Müslüman olmam hoşlarına gitti. Iki yıl boyunca teşkilatta çalıştım ve ilk seçimde beni yönetime aldılar, ardından da ikinci başkanlık görevini verdiler" diye konuştu.

FREKANSLARIMIZ TUTTU
Türk Sanat Müziği tutkunu olan Deniz Kasımay, CDU'yu tercih etmesinin nedenini söyle açıkladı: "Dinler farklı olsa da frekanslar aynı. Frekanslarımızın aynı olduğunu parti içine girip onlarla birlikte çalısınca daha iyi anladım." Deniz Kasımay, siyasetteki hedefinin de yüksek olduğunu dile getirerek, "Partimde daha üst düzeyde görev almayı planlıyorum" dedi.

BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR?
Frankfurt'ta işçi olarak çalışan Trabzon Vakfıkebirli Ayhan ve Müzeyyen Kasımay'ın üç çocuğundan ilki olan Deniz Kasımay, ilk, ortaokul ve teknik liseyi Frankfurt'ta bitirdi. Giessen Üniversitesi'nde ekonomi öğrenimi gördü. Ardından Bilkent Üniversitesi'nde enerji üzerine eğitim alan Kasımay, T.C Enerji Bakanlığı'nda altı ay staj yaptıktan sonra üç yıl çalıştı. Şimdi ise Enerji ve Ekonomi alanında master yapıyor.

İsa DEVEÇEKEN / FRANKFURT
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3’üncü kuşağın yıldızı Deniz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN