Yalancı Bild’e Tarkan'dan tokat gibi cevap

İftiracı Bild gazetesi, megastar Tarkan’ın hükümet politikalarından rahatsız olup Almanya’ya yerleşeceğini yazdı, Tarkan hemen yalanladı

Giriş Tarihi: 11.12.2017 09:37
Yalancı Bild’e Tarkan'dan tokat gibi cevap
Yalan ve iftira haberleriyle bilinen Bild gazetesi, megastar Tarkan'ın hükümet politikalarından rahatsız olduğu için Almanya'ya yerleşeceğini yazdı. Bunun üzerine bir açıklama yayınlayan Tarkan yalanı afise etti: "Ülkemi terk etmek gibi düşüncem yok. Konu tamamen özünden saptırılmış, doğru ifadeler de kullanılmamıs."

YALANLARLA DOLU HABER
Ciddiyetsız medyanın merkezi olarak ün kazanan Bild, son olarak, Tarkan'ın oturma izni almak için Alman Konsolosluğu'na gittiğine dair habere yine yalanlar doldurdu. Gazete bu durumu, 'Yoksa Erdoğan'dan gına mı geldi?' başlığıyla duyurdu ve pop yıldızının yakında Köln'e taşınacağını yazdı.

OTURUM İZNİ İÇİN BAŞVURDU
Türk asıllı Alman vatandaşı Pınar Dilek ile evlenen Tarkan, esinin ailesinin yaşadığı Köln'de bir villa satın almıştı. Tarkan ayrıca yasal kalış süresiyle ilgili vize sınırlamasına takılmamak için oturum izni başvurusu da yaptı. Bild'in yalan haberine tepki gösteren Tarkan, yazılanları hemen yalanladı.

İŞTE TARKAN'IN CEVABI

"Alman 'Bild' gazetesinde 6 Aralık 2017 tarihinde hakkımda yayınlanan haberde Almanya'daki oturum talebimle ilgili yanlış bir algı yaratılmasına neden olabilecek, doğru olmayan bilgiler verilmiş ve gereksiz varsayımlarda bulunulmuştur. Oturum talebimin söz konusu haberde ifade edildiği sebeplerden olmamasıyla birlikte, ülkemi terk etmek gibi bir düşüncem de asla yoktur. Oturumu Almanya'da olan eşim Pınar Tevetoğlu'yla sıklıkla Almanya'ya seyahat ettiğimizden, benim ordaki yasal kalış sürelerimle ilgili bir vize sorunu yaşamamak içindir Almanya oturumu başvurum. Bu kadar net ve anlaşılır olan bir talebin başka yerlere çekilmesi, konunun özünden saptırılıp doğruluk içermeyen olumsuz bir gündem yaratılmaya çalışılması beni üzmüştür."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalancı Bild’e Tarkan'dan tokat gibi cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN