Aynaların kralı

Üniversiteyi bitirip iş ararken ayna satmaya başlayan Erkan Doğanay, henüz 30 yaşında çeşit çeşit ayna üreten ve 40 kişi çalıştıran bir şirketin sahibi oldu

Giriş Tarihi: 12.12.2017 09:50
Aynaların kralı
Almanya'nın Lünen kentinde yasayan 30 yasındaki Erkan Doğanay, üniversite eğitimi sırasında masraflarını karşılamak için küçük çaplı ticaret yapmaya basladı. Eğitimini tamamlayıp iş arayan Doğanay, sonunda ayna satın aldı ve evinin bodrumundaki atölyede ısık sistemi monte etti. Bu aynasını internette satan genç girişimci, isini büyüttü.

İSTEĞE GÖRE ÜRETİM
Müşteri isteğine göre akıllı aynalar üretmeye baslayan Erkan Doğanay, "Atölyemde dört yıl önce altı çalısan ile ise basladım. 'Masrafları nasıl karşılarım' diye kara kara düşünürken, babam maddi ve manevi destek verdi. Simdi hem ayna üretiyor hem de aynalara akıllı sistemler monte ediyoruz. 1 milyona varan çeşit ayna üretebiliyoruz" dedi.

FABRİKASINI KURDU
Ares adını verdiği şirketini büyütüp Lünen'de arsa satın alan ve 2 bin metrekarelik fabrika kuran Erkan Doğanay söyle konuştu: Avrupa'nın dört yanına 40 çalışanımla telefonla yönetilen, televizyon seyredilen, hatta konuşabilen aynalar üretiyoruz. Teknoloji nereye gidiyorsa biz de onu takip ediyoruz.

İLK 10'A GİRDİ
Doğanay, başarısı ile Kuzey Ren Vestfalya (NRW) Eyaleti'nde Girişimcilik Ödülü adayları arasında yer buldu. Genç girişimcinin şirketi büyük ödülü alamasa da, eyaletteki 153 Alman şirketinin arasında ilk 10'un içine girmeyi başardı.

Cengiz PARLAYAN / LÜNEN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aynaların kralı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN