Fatma Hanım’ın güvenlik timi

Mahallesinin güvenliğini sağlamak için dernek kuran yedi çocuk annesi Fatma İpek Alcı, İsveç’te ‘Yol gösterici’ dalında ‘Yılın Kahramanı’ ödülüne layık görüldü

Giriş Tarihi: 13.12.2017 09:20
Fatma Hanım’ın güvenlik timi
İsveç'in başkenti Stockholm'de siyaset, sanat ve spor alanından seçkin davetlilerin katıldığı '2017 İsveçli Kahramanlar' ödül töreni düzenlendi.
'Yol gösterici' dalında 'Yılın Kahramanı' ödülüne yedi çocuk annesi 63 yasındaki Fatma İpek Alcı layık görüldü. Alcı, kazananın halkın oylarıyla belirlendiği yarışmada en fazla oyu alan aday oldu.

KONYA KULU'DAN GÖÇ ETTİ
Törene katılan İsveç Başbakan Yardımcısı ve Eğitim Bakanı Gustav Fridolin ve İsveç Milli Takım Teknik Direktörü Janne Andersson, Fatma İpek Alcı'yı tebrik ederek ödülünü takdim etti. Konya'nın Kulu ilçesinden 30 sene önce İsveç'e geldiğini vurgulayan Alcı, böyle önemli bir ödüle layık görülmekten dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

TÜRK KADINLARI EVDE OTURMAZ
Fatma İpek Alcı, Stockholm'ün Botyrka ilçesine bağlı Fittja Mahallesi'nde iki sene önce Türkiye'den gelen orta yaş üzerindeki kadınları toplayarak bir güvenlik derneği kurdu. Alcı, "Derneğe üye 20'den fazla kadın cuma ve cumartesileri gece yürüyüşüne çıkarak, mahallenin güvenliğini sağlamaya özen gösterdik. Geceleri mahallede olay çıkartan, dükkanların camını kıran gençlere engel olduk. Türk kadınlarının evde oturmadığını ve sosyal hayata olan katkılarını gözler önüne serdik" dedi.

ÖDÜLÜNÜ BAKAN VERDİ
Yaşadığı mahallenin daha güvenli hale gelmesine büyük katkıda bulunarak ödüle hak kazanan Fatma İpek Alcı, "Bu ödülü Türk kadınları adına aldım" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fatma Hanım’ın güvenlik timi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN