Kardeşliğin 20. yılı 39 etkinlikle kutlandı

İstanbul-Köln kardeş şehir anlaşmasının 20. yılı etkinlikleri Türk ve Alman sanatçıların muhteşem konseriyle sona erdi

Giriş Tarihi: 16.12.2017 11:23
Kardeşliğin 20. yılı 39 etkinlikle kutlandı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu 1997'de Almanya'nın Köln kentiyle imzaladığı "kardeş şehir" protokolünün 20. yılı etkinlikleri kapsamında "İstanbul-Köln Kültür Yılı" kapanış konseri düzenlendi.

Köln Yunus Emre Enstitüsü himayesinde, Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (NRW) Eyaleti Müzik Kurumu ile İstanbul-Köln Kardeş Şehir Derneğince gerçekleşen konserle bu yıl ilan edilen "İstanbul - Köln Kültür Yılı"nın kapanışı yapıldı.Ren Müzik Okulunun Lichthof salonundaki konserde Türk ve Alman sanatçılar, klasik Türk ezgileri ve Batı müziğinden eserler seslendirdi.

Yunus Emre Enstitüsü Köln Müdürü Yılmaz Bulut, bu yıl ilan edilen İstanbul-Köln Kültür Yılı'nı 39'uncu etkinlik olan konserle sona erdirdiklerini belirtti. Bulut, sanatın iki toplum arasındaki dostluğa katkı sunduğunu vurguladı. Etkinlige, NRW Eyalet Parlamentosu Kültür Komisyonu Temsilcisi Lorenz Deutsch, eyalet müzik kurumu temsilcileri ve belediye meclisi üyeleri ile çok sayıda konuk katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardeşliğin 20. yılı 39 etkinlikle kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN