Arnoud Van Doorn: Avrupa dik duran lider istemiyor

Bir dönem ırkçı Wilders’e danışmanlık yapan Arnoud Van Doorn, Avrupa’nın Erdoğan gibi güçlü bir lideri istemediğini, boyun eğen bir lider istediğini söyledi

Giriş Tarihi: 19.12.2017 10:57
Arnoud Van Doorn: Avrupa dik duran lider istemiyor
Hollanda'da Müslüman ve göçmen karşıtı Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders'in bir dönem danışmanlığını yapan Arnoud Van Doorn, Avrupa'nın dik duran, boyun eğmeyen lider istemediğini söyledi. SABAH'ın sorularını yanıtlayan Doorn, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Müslümanların ve Türkiye'nin ihtiyacı olan lider olduğunu fakat böyle bir lideri Avrupa'nın istemediğini söyledi. "Avrupa'nın istediği lider kendilerine boyun egen kisi olmalıdır" diyen Doorn, Islam dünyasında Erdoğan gibi dik duran ve gerçekleri söyleyen başka bir lider bulunmadığını kaydetti.

TÜRKİYE'Yİ KARIŞTIRMAK İSTİYORLAR
Hollanda'nın ve diğer Avrupa ülkelerinin Erdoğan'ı devirmek umuduyla Türkiye'de bir kaos ortamı yaratmak istediğini kaydeden Van Doorn, buna karsın Türkiye'nin geleceğini parlak gördüğünü ifade etti. Van Doorn, "Türkiye, bu gidişle Orta Doğu'nun en önemli ülkesi olur.
Türkiye, İstanbul'daki zirvede Islam dünyasının lideri olabileceğini bir kez daha göstermiştir" yorumunda bulundu.

WILDERS'İ İSRAİL DESTEKLİYOR
Wilders'in üzerinde İsrail'in etkisinin olduğunu kaydeden Van Doorn, "Wilders ve çalışanları düzenli olarak İsrail'e gidip orada fikir alışverişinde bulunuyor. Finansal olarak da büyük destek görüyorlar. Büyük şirketler, PVV'ye para desteği veriyor" diye konuştu. ABD Başkanı Donald Trump'ın skandal Kudüs kararına tepki gösteren Doorn, "Bizi en çok mutlu eden Erdoğan gibi bir liderin olması. Bu konuda liderliği eline aldı ve ne gerekiyorsa onu yapmanın çabası içerisinde. O ne yapıyorsa doğru yapıyor, ne söylüyorsa doğru söylüyor. Kudüs, İsrail'in değil Filistin'in başkentidir" dedi.

MÜSLÜMAN OLDU PARTİSİNİ KURDU
Bir dönem İslam ve yabancı karşıtı aşırı sağcı Geert Wilders'in partisine siyaset yapan Arnoud Van Doorn, politik kariyerinin başlarında kendisi de İslam karşıtı bir figürdü. Bir yıl boyunca İslam'ı öğrendikten sonra 2013 yılında Müslüman olan Van Doorn, Arapça dersleri aldı. Daha sonra Özgürlük Partisi'nden (PVV) ayrılarak, İslam ve yabancı düşmanlarına karşı mücadele etmek için Birlik Partisi'ni kurdu. Van Doorn, partisinin çatısı altında Lahey Belediyesi'nde meclis üyesi olarak görev yapmaya devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arnoud Van Doorn: Avrupa dik duran lider istemiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN