Karnaval Prensi Kelkitli Yaşar

26 yıldır Almanya’da yaşayan Yaşar Öztürk, Altenkirchen yakınlarındaki Elkenroth köyünün “Karnaval Prensi” seçildi

Giriş Tarihi: 7.2.2018 14:44
Karnaval Prensi Kelkitli Yaşar
Almanya'nın en büyük ve en eğlenceli karnavalı olarak bilinen 5. Mevsim'de 54 yaşındaki Gümüşhane Kelkitli Yasar Öztürk Karnaval Prensi seçildi.
26 yıldır Altenkirchen yakınlarındaki Elkenroth köyünde yasayan ve buradan prens seçilen Öztürk, Elkenroth'un Karnaval Prensi 1. Yasar unvanını aldı.
Almanya'ya 1978 yılında geldiğini ve artık kendilerinin de Almanya'nın kültürü içinde olması gerektiğini belirten Öztürk, "Müzik, spor ve karnavallar insanları bir araya getiriyor. Ben de bir Türk prens olarak bu birlikteliğe katkı sunmak istiyorum. İnşallah insanlar bizimle birlikte güzel bir karnaval geçirir" dedi.

İLGİDEN MEMNUN
Öztürk, kendisine gösterilen yoğun ilgiden dolayı çok memnun olduğunu da ifade etti. Almanya'da özellikle Ren Nehri'nin geçtiği Köln, Bonn, Düsseldorf ve Mainz kentlerinde kutlanan karnavala rengarenk kostümleriyle katılanlar, hareketli sarkılar eşliğinde dans ederek günlerce eğleniyor. 11 Kasım günü baslayan karnaval, 12 Şubat günü Rosenmontag (Gül Pazartesi) adı verilen büyük karnaval geçidiyle doruk noktasına ulaşacak.

İsa DEVEÇEKEN / ALTENKIRCHEN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karnaval Prensi Kelkitli Yaşar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN