Koca yürekli kardeşler

Almanya’da yaşayan Ecrin ve Bennu adlı iki minik kardeş, biriktirdikleri para ile Zeytin Dalı Harekâtı’na katılan asker abilerine çikolata gönderdi

Giriş Tarihi: 15.2.2018 09:22
Koca yürekli kardeşler
Almanya'nın Herne kentinde yaşayan 8 yaşındaki Ecrin ile 10 yaşındaki Bennu İnam adlı koca yürekli minik kardeşlerden asker abilerine çok anlamlı destek geldi. İki kız kardeş, kumbaralarında biriktirdikleri para ile operasyona katılan askerlere gönderilmek üzere beş kutu sucuk, 40 paket çikolata aldı.

DUYGUSAL MEKTUPLAR
Ecrin ve Bennu, sucuk ve çikolata kartonunun içine duygusal birer de mektup koydu. Ecrin mektubunun üzerine kırmızı kalemle ay yıldız çizerek, askerlere onlarla hep gurur duyduklarını kaleme aldı. Ablası ise 'Mehmedime Mektup' başlığını atarak, "Keşke bu savaşlar hiç olmasa" temennisinde bulundu.

TÜRKİYE AŞIĞILAR
Anne Perihan İnam, "Çocuklarımızı küçüklükten beri Türkiye âşığı olarak yetiştirdik. Kızlarım İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını da ezbere bilir. Evde harekâtı haberlerde izliyorduk. Çocuklarım destek teklifinde bulundu. Biz de kendi kumbaralarında biriktirdikleri paralarla bu desteği yapmalarının yolunu açtık" dedi.

ALLAH SİZLERN YARDIMCISI OLSUN
Bennu mektubunda şu satırlara yer verdi: "Vatanımızın huzur içinde olması için kar kış demeden çarpışıyorsunuz ve şehit oluyorsunuz. Bizler sizleri unutmadık. Bayrağımızın dalgalandığı sürece sizleri hep anıyoruz ve dua ediyoruz. Abilerimiz, amcalarımız, bizler de Almanya'dan sizlere çikolata ve sucuk yollamak istedik. Kumbaramızdan fazla para çıkmadı. İdare edin, kızmayın. Siz düşmanla çarpışırken boğazımızdan bir şey geçmiyor. Allah yardımcınız olsun."

VATAN SANA CANIM FEDA
Daha 8 yaşında olmasına rağmen Türkiye'nin terörle mücadelesine duyarsız kalamayan Ecrin, mektubunda askerlere hitaben şunları yazdı: "Allah yardımcınız olsun. Allah sizden razı olsun. Sizinle hep gurur duyduk, devamlı da duyacağız. Sizi çok seviyoruz. Tabii ki sizi herkes çok seviyor.
Vatan sana canım feda."

Cengiz PARLAYAN / HERNE
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koca yürekli kardeşler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN