“Türkiye’yi hedef alma son bulmalı”

Belçika’da Be.One adıyla parti kuran Meryem Kaçar, ülkede Türkiye’yi hedef alan bir siyaset yapıldığını ifade etti

Giriş Tarihi: 17.2.2018 09:51
“Türkiye’yi hedef alma son bulmalı”
Yaklaşık 300 bin Türk'ün yaşadığı Belçika'da, yabancı kökenlilerin ağırlıkta olduğu Be.One adlı siyasi parti kuruldu. Geçen hafta kurulan partinin kurucuları arasında bulunan eski Yeşiller Partisi Senatörü Meryem Kaçar, SABAH'a önemli açıklamalarda bulundu.

Kaçar, "Siyasi kimlik kriziyle karşı karşıya olan Avrupa, tarihte olduğu gibi yine Türkler ve Müslümanları hedef alıyor. Bu son bulmalı" dedi. Belçika'da yükselen yabancı ve Müslüman karşıtlığının neredeyse bütün partilerin siyasetine sirayet ettiğini söyleyen Kaçar, ülkede farklı partilerin Türkleri aday göstererek "böl-yönet" yönteminin kullanıldığını söyledi ve "İkiyüzlü siyaset anlayışına 'dur' demek istiyoruz" diye konuştu.

FETÖ VE PKK'YA DESTEK
Belçika ve diğer Avrupa ülkelerinin Türkiye'de yaşanan darbe girişimi ve terör konularında sınıfta kaldığını söyleyen Kaçar, bu durumu "adaletsiz" bir yaklaşım olarak tanımladı. Kaçar, "Türkiye'de demokrat olmayan terör unsurlarını, PKK ve Gülen Terör Örgütü (FETÖ) gibi grupların desteklendiği bir dıs politikaya karsı çıkıyoruz" diye ülkede yürütülen politikaların Türkiye siyasetine karsı olduğunu ifade etti.

ENTEGRASYON ÇOKTAN AŞILDI
Siyasi zihniyetin değişimiyle, toplum algısı ve medyanın da bakısının değişeceğini söyleyen Kaçar, yabancı kökenlilerin entegrasyonu çoktan aştığını, asıl meselenin "kabul edilmek" olduğunu belirtti. Meryem Kaçar, Be.One adlı partiyi Lübnan asıllı aktivist ve yazar Dyab Abou Jahjah ile birlikte kurdu.

Mehmet SOLMAZ / BRÜKSEL

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Türkiye’yi hedef alma son bulmalı”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN