Düşmanlık gözlerini kararttı

Türkiye düşmanlığında birbirleriyle yarışan Alman gazete ve dergileri, yine yalan ve kışkırtıcılık içeren haberlere imza attı. Erdoğan’ın sözleri çarpıtıldı

Giriş Tarihi: 27.2.2018 10:05
Düşmanlık gözlerini kararttı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş İl Kongresi'nde bordo bereli küçük bir kızı, kalabalığın arasında ağlayarak asker selamı verirken görünce sahneye çağırdı. Erdoğan, sahneye gelen kıza "İşte bizim bordo berelimiz de var. Bordo bereli ağlamaz" dedi ve bir kez alnından olmak üzere üç kez öptü.

Erdoğan ardından "Evet JÖH, yarbay, bordo bereli Maşallah. Türk bayrağı da cebinde... Şehit olursa inşallah bayrağı da örtecekler. Her şeye hazır, değil mi?" dedi ve küçük kızı öperek sahneden uğurladı. Bu söz başta Türkiye düşmanı Bild gazetesi olmak üzere Alman medyasında çarpıtıldı. Bild ve Focus, 'Erdoğan küçük kızı binlerce kisinin önünde azarladı' seklinde duyurdu.

YALAN VE ÇARPITMA
Haber, Focus'ta "Erdoğan küçük kıza şehit olacağını söyledi. Kız da ağlamaya başladı. Binlerce kişinin önünde azarladı" şeklinde yer aldı.

Şehitliğin ne demek olduğunu bilmeyen, askerin cebinde tasıdığı bayrağın ne manaya geldiğinden habersiz olan Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan düşmanları, yalan haberleriyle yine çirkin yüzlerini ortaya koydu. Söz konusu yalan ve çarpıtma haber, Alman NTV kanalında da yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düşmanlık gözlerini kararttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN