Elçilik binamıza çirkin saldırı

Almanya PKK/PYD yandaşlarına göz yumdukça hainler azıyor. Camilerimize, derneklerimize saldıran teröristler son olarak büyükelçiliğimizi hedef seçti

Giriş Tarihi: 28.2.2018 09:29
Elçilik binamıza çirkin saldırı
Vahşi terör örgütü PKK/PYD, haftalardır camilerimize, derneklerimize, terörü lanetleyen vatandaşlarımıza saldırdı. Almanya gerekli önlemi almayınca terör savunucuları azdı. Dün sabaha karsı Berlin Büyükelçiligi'mizi hedef seçen teröristler, polisin gözü önünde boyalı saldırı düzenledi.

POLİSİ MEŞALEYLE OYALADILAR
Saldırı dün sabah saat 06.03'te gerçekleşti. Dört terörist, büyükelçiliğimizin karsısındaki parktan yüzleri maskeli olarak geldi ve polisin önüne meşale attı. Polis bunlarla oyalanırken, PKK'lılar büyükelçiliğimizin duvarına sarı kırmızı ve yesil renklerden oluşan sekiz boya topu fırlatıp kaçtı.

TÜRKİYE NOTA VERDİ
Berlin Büyükelçiliği Basın Müşaviri Refik Soğukoğlu, büyükelçiliğin durumu Almanya'ya nota ile bildirdiğini dile getirdi. Müsavir Soğukoğlu, "Derhal olayın açıklığa kavuşturulması için nota verdik" ifadelerini kullandı.

HAVALİMANLARI UYARI OLMALIYDI
Saldırılar hafife alınınca terör örgütü yandaşları havalimanları ve tren garlarını mesken seçti. Hannover- Langenhagen Havalimanı'nda terör örgütü yandaşları Türk yolculara sopalarla saldırdı. Utrecht ve Strasbourg'da tren istasyonu basıldı. Alman Federal Meclisi'nde bile Sol Partililer PKK paçavraları ile oturuma katıldı. Tüm bunlara sessiz kalınması terör yandaşlarını iyice azdırdı.

SALDIRILARIN DOZU YAVAŞ YAVAŞ ARTTI
PKK/PYD yandaşları yasaklanmasına rağmen terör örgütü paçavraları ve teröristbaşı resimleri ile sokağa çıktı. Polis bazı gösterilerde yasaklı paçavraları toplamadı. Ardından PKK'lılar dozu artırdı camilerimize saldırmaya başladı. Bir ayda 20'nin üzerinde cami PKK'lıların saldırısına uğradı, kapılarına tehdit mektupları bırakıldı.

PARKA DKENL TEL KOYMUSLAR
Berlin Polis Sözcüsü Michael Gassen, siyah elbiseler giyen saldırganların olaydan hemen sonra elçiliğin karşısında bulunan Tiergarten Parkı'na doğru kaçtığını söyledi. Bir taksi sürücüsünün, parkta meşale yakıldığını söylediğini belirten Gassen, ayrıca bisikletli bir kadının da saldırganların parka dikenli tel koyduklarına şahitlik ettiğini aktardı.

Mesut HASTÜRK / BERLİN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elçilik binamıza çirkin saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN