Doğum günüm artık 2 Şubat

Geçtiğimiz yıl lösemi olduğunu öğrenince yıkılan Hande Sar, ilik naklinin yapıldığı 2 Şubat 2018’i yeni doğum günü ilan etti

Giriş Tarihi: 9.3.2018 09:09
Doğum günüm artık 2 Şubat
Almanya'nın Dortmund kentinde yasayan Hande Sar, geçen yıl ağustos ayında bel ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede lösemi olduğunu öğrendi.
O anda yıkıldığını ifade eden Hande, "Her üç ayda bir kan bağışında bulunuyordum. 'Bir şey olsa orada çıkardı' diye düşündüm. Korkuya kapılmaya başladım ama, ümidimi hiç yitirmedim" diye konuştu.

KAMPANYALAR BENİ MUTLU ETTİ
Hastanede, "Ümitsiz vaka olsam eve gönderirler. Uğraşıyorlar ki umut var. Ben de buna katkı sağlamalıyım" diye düşündüğünü dile getirdi. Hande, ardından uygun donörün bulunması için kampanyalar düzenlendiğini öğrendiğinde çok mutlu olduğunu belirterek, "Bunun, sadece benim değil, başka hastalar için de umut olması beni daha çok sevindirdi" dedi.

YENİ HAYATA YELKEN AÇTIM
Uygun iliğin bulunduğu haberini ablasından aldığını söyleyen Hande, "Sadece ağladım. 'Allah'a şükür' dedim. Daha sonra kemoterapi sona erdi. İlik nakli 2 Şubat günü gerçekleşti. Artık yeni doğum günüm 2 Şubat. Yeni bir hayata yelken açtım ve hayatı ciddiye almıyorum. Hiçbir şeyin sağlıktan önemli olmadığını anlıyorsunuz" diyerek mutluluğunu dile getirdi.

İLİK KARDEŞİMİ ÇOK MERAK EDİYORUM
Herkesi düzenli olarak kan bağışında bulunmaya davet eden Hande, "İlk uygun donör Yunanistan'da bulundu. Koldan alınan kan hücreleri yeterli değildi. Belden alınmasını ise kabul etmedi. Ardından ikinci donör Almanya'da bulundu. Bir hayat kurtardı. Artık onunla ilik kardeşi olduk. Umarım birkaç yıl sonra tanışabilirim. Onu çok merak ediyorum" dedi.

Cengiz PARLAYAN / DORTMUND
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğum günüm artık 2 Şubat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN