PKK’ya şafak baskını

Polizei, Almanya’nın koynunda beslediği PKK’ya, hiç beklemediği bir baskın yaptı. Terör yuvalarındaki yasadışı deliller TIR’larla taşındı

Giriş Tarihi: 10.3.2018 08:52
PKK’ya şafak baskını
Almanya'da insanları tehdit edip haraç toplayan, rahatça örgüt propagandası yapan PKK, güne şafak baskınıyla uyandı. Vahşi terör örgütünün Neuss kentinde bulunan Mezopotamya adlı yayınevi ile MİR Müzik adlı şirketine baskın düzenlendi. Thüringen Eyaleti'nin başkenti Erfurt'ta da ev ve bürolar arandı.

POLİS TIR'LARLA GİTTİ
Alman polisi, Neuss'taki Mezopotamya Yayınevi'ne TIR'lar ile giderek, bilgisayarlar, dosyalar ve kitaplara el koydu. Salı günü ise Thüringen Eyaleti'nde beş ev ile bir büroda arama yapıldı. Aranan noktalar arasında PKK'ya destek veren çeşitli Alman sol gruplar da yer aldı.
Baskınların sürmesi bekleniyor.

SOL PARTİ YİNE SAHİP ÇIKTI
Şafak baskını karşısında neye uğradığını şaşıran terör örgütünün dernekleri, "Alman polisi Mezopotamya Yayınevi'ni basmakla işin dozunu artırdı" şeklinde tehdit savurdu. PKK'nın siyasi kolu gibi hareket eden Sol Parti de Thüringen'deki baskının yasal olmadığını savunup, soruşturmanın durdurulmasını istedi.

ÖZDEMİR'E TERÖR SORUŞTURMASI
Sosyal medya hesaplarında sürekli PKK propagandası yapan Sol Parti Hamburg Meclis Grup Eşbaşkanı Cansu Özdemir hakkında soruşturma açıldı. Hamburg Savcılığı, soruşturmayı Özdemir'in Twitter hesabında paylaştığı PKK paçavrası nedeniyle açtı. Özdemir attığı tweet'te PKK yasağının kaldırılmasını da istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK’ya şafak baskını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN