25 yıl sonra haciz şoku

Abide Güneş, çeyrek asır önce diş tedavisi oldu. Faturayı geç ödedi. Aceleci doktor dava açtı, ancak parayı alınca davayı geri çekmeyi unuttu. 25 yıl sonra haciz dairesi Güneş’e yüklü fatura çıkardı

Giriş Tarihi: 12.3.2018 10:08
25 yıl sonra haciz şoku
Almanya'nın Wuppertal kentinde yasayan Abide Güneş (67), 25 yıl önce dis tedavisi oldu. Doktorun çıkarttığı faturayı gecikmeli olarak ödedi. Parasını zamanında alamayan aceleci doktor dava açtı. Parası hesabına geçtikten sonra ise davayı geri çekmeyi unuttu. Tedavinin üzerinden çeyrek asır geçtikten sonra haciz dairesi Güneş'e yüklü fatura çıkardı.

Yılın belli zamanlarını Almanya'daki çocuklarının yanında geçiren Güneş, son ziyaretinde evine gelen mektupla soke oldu. Mektupta tedavi masrafları faizleri ile birlikte geri istendi. 6 bin 344 euroluk fatura çıkartıldı. Güneş, tekrar Türkiye'ye dönerken evraklarıyla ilgilenen oğlu Murat, "Annem sosyal yardım ile geçiniyor. Bu parayı ödemesi mümkün değil" dedi.Doktorun, "Size haksızlık ederek çok aceleci davrandım ve hacze başvurdum. Özür dilerim" dediğini hatırlatan Güneş, "Biz davayı geri çektiğini sanıyorduk ama unutmuş. Parayı ödediğimiz banka şubesine gittik. En fazla 10 yıl geriye dönük hesap dökümü alabileceğimiz söylendi. Doktor da 20 yıl önce emekli olmuş ve ülkesine yerleşmiş. Çaresiz kaldık" şeklinde konuştu.

Çağlayan AKTÜRK / WUPPERTAL
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
25 yıl sonra haciz şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN