Feldmann, seçimin ardından Sabah’a konuştu

Türklerin desteklediği Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann, seçimleri ezici bir sonuçla kazandı. Feldmann, “Türkler bana ‘enişte’ diyor. Bundan gurur duyuyorum” dedi

Giriş Tarihi: 13.3.2018 09:51
Feldmann, seçimin ardından Sabah’a konuştu
Almanya'da Frankfurt Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini mevcut Belediye Başkanı Peter Feldmann (SPD) kazandı. İkinci tur seçimde Hıristiyan Demokrat Partili (CDU) aday Bernadette Weyland karsısında büyük bir zafer elde eden Feldmann, oyların yüzde 70,8'ini alarak altı yıl daha görevde kalmayı garantiledi. Weyland ise yüzde 29,2 ile hayal kırıklığına uğradı.

'BANA DAMAT DİYORLAR'
Seçim zaferini Frankfurt Büyükşehir Belediyesi'nde kutlayan Feldmann, SABAH'a yaptığı özel açıklamada, Türklerin seçimde kendisini desteklemesinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek, "Çok teşekkür ediyorum" dedi. Türklerin Feldmann lehine seçim kampanyası yürütmesinden memnun olduğunu söyledi ve "Bana 'damat' veya 'enişte' diyorlar. Bu benim için gururdur" diye konuştu.

TÜRKLER OY VERDİ
Seçimin ilk turunda oyların yüzde 46'sını alan Feldmann, oyların yüzde 25,4'ünü elde eden Weyland ile ikinci tur seçime kalmıştı. Feldmann'ın seçilmesi için ikinci tur öncesinde Türk sivil toplum kuruluşları belediye başkanına oy verilmesi için Türk kökenli seçmenlere çağrıda bulunmuştu.

İsa DEVEÇEKEN / FRANKFURT
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Feldmann, seçimin ardından Sabah’a konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN