Berlin’de Afrin kutlaması

Mehmetçiğin Afrin zaferi, Berlin’de sokağa çıkan binlerce Türk tarafından coşkuyla kutlandı. Vatanseverler şehir merkezini “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganıyla inletti

Giriş Tarihi: 20.3.2018 09:19
Berlin’de Afrin kutlaması
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Afrin kent merkezini ele geçirmesi, Almanya'daki Türkler arasında büyük sevince yol açtı. Mehmetçigin Afrin zaferi üzerine Berlin'de binlerce Türk, başkentin simgesi olan Brandenburger Kapısı önünde buluşarak zaferi doyasıya kutladı.

GENÇ YAŞLI ÇOCUK HEP BİRLİKTE
Ellerinde Türk bayrakları ile Afrin'in terör örgütleri PKK ve PYD'nin elinden kurtulmasını kutlayan Türkler, meydanı "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" ve "Recep Tayyip Erdoğan" sloganlarıyla inletti. Genç, yaslı, çocuk yüzlerce vatanseverin sevgi gösterisi, Potsdamer meydanına kadar tasındı.

HANETE GEÇT YOK
MEHMETÇİĞİN Afrin zaferini hazmedemeyen terör örgütü yandaşları da Brandenburger Kapısı'nın arka tarafında gösteri yapsa da, polis bu kişilerin olay çıkarmasına izin vermedi. Türkler Potsdamer meydanına giderken, polis, hain terör sevicileri Brandenburger Kapısı önünde uzun süre bekletti.

Martin LEJEUNE / BERLİN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Berlin’de Afrin kutlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN