Almanya’da Türk kuruluşlarına 37 saldırı

Afrin’de terör yuvaları bertaraf olan PKK / YPG militanlarının Almanya’da son 3 ay içerisinde 37 Türk kurumuna saldırdığı açıklandı. Alman polisi hâlâ terör eylemlerini engelleyemiyor

Giriş Tarihi: 21.3.2018 10:25
Almanya’da Türk kuruluşlarına 37 saldırı
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de terör örgütü PKK / YPG hedeflerini bertaraf etmesinin ardından Avrupa'da Türk kurumlarına yönelik sürdürülen terör saldırılarında bilanço açıklandı. Alman medyasındaki haberlere göre bu yılın basından itibaren ülkedeki Türk kurumlarına yönelik 37 saldırı gerçekleşti. Alman Içisleri Bakanlığı verilerine dayandırılan haberlerde Afrin harekatından sonra Türklere yönelik saldırıların ciddi şekilde arttığı kaydedildi.

ÖNGÖRÜ VAR TEDBİR YOK
Haberlerde Alman polisinin Türklere ait cami, kültür kurumları, restoran gibi kuruluşları hedef alan saldırıların "YOG yanlısı" kisi veya gruplar tarafından düzenlenmiş olabileceği ihtimali üzerinde durduğu belirtildi. Geçen yıl ise Almanya'daki Türk kuruluşlarına 13 saldırı düzenlenmişti. Deutwelle Türkçe sitesinde yer alan haberde bir Alman yetkilinin geçen hafta Welt gazetesine yaptığı açıklama da hatırlatıldı. Yetkili, Türk kuruluşlarına yönelik saldırıların artabileceği ihtimalini göz önünde bulundurduklarını söylemişti. Alman yetkililerin saldırıları öngörmelerine rağmen, güvenlik birimlerinin yeterli güvenlik önlemleri almaması hakkında ise Almanya'daki Türkler sert tepki gösteriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya’da Türk kuruluşlarına 37 saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN