Batsın sizin basın özgürlüğünüz

Sürekli basın özgürlüğünden söz edenler SABAH’a ahlaksızca sansür uyguladı. Thüringen’de düzenlenecek Nevruz etkinliğini SABAH’ın izlemesi engellendi

Giriş Tarihi: 21.3.2018 09:13 Güncelleme Tarihi: 21.3.2018 09:14
Batsın sizin basın özgürlüğünüz
Her fırsatta başta Türkiye olmak üzere diğer ülkelere basın ve fikir özgürlüğü dersi vermeye kalkan Alman Sol Parti, SABAH'a ambargo koydu.
SABAH'ın Nevruz kutlamasının haberini yapması sansürlendi. Etkinlik, Twitter hesabından terör propagandası yapan Thüringen Eyalet Başbakanı Bodo Ramelow'un eyaletinde, iktidardaki partisi Sol Parti 'nin himayesinde gerçekleştiriliyor.

ÖZGÜRLÜKLERE DARBE
PKK'nın Almanya'daki siyasi kolu gibi hareket eden parti davete katılmak isteyen SABAH'a, "Muhabiriniz Martin Lejeune'ün içeriye girmesine izin vermeyeceğiz" cevabını verdi. Terörist Salih Müslüm'ün de katılma ihtimalinin olduğu daveti yerinde izlemek isteyen SABAH, partinin sözcüsünü arayıp kararı protesto etse de, konulan yasak kalkmadı.

'DİLE GETİRDİĞİ GÖRÜŞLER NEDENİYLE'
MUHABİRİMİZ Martin Lejeune basın kartı, kimlik fotokopisi, gazeteden görev yazısı gibi tüm gerekenleri hazır etse de, sansür kararı gecikmeden verildi. Sol Parti Eyalet Meclis Grubu Basın Sözcüsü Diana Glöckner, muhabirimizin, "dile getirdiği görüşleri nedeniyle" akredite edilmeyeceğini bildirdi.

?İŞİNİZE GELMEYENİ SUSTURUYORSUNUZ
SABAH Almanya Koordinatörü İsmail Erel, Basın Sözcüsü Diana Glöckner'e, "Sizinle aynı görüşü paylaşmadığı için SABAH'ın bir muhabirini engelliyorsunuz. Bu mu sizin basın ve fikir özgürlüğü anlayışınız?" diye sordu. Erel, "Sözde savunduğunuz fikir ve basın özgürlüğünü aslında hiç önemsemediğinizi gösterdiniz. Sizin özgürlük anlayışınız ancak bu kadar" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batsın sizin basın özgürlüğünüz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN