Sayın Merkel, bunları nasıl savunuyorsunuz?

Terör örgütü bir partinizi ele geçirdi. Teröristler banka, parti binası ve şirketlerinize saldırıyor. Sayın Merkel, siz yaptığınız açıklamayla acaba bunları mı savunuyorsunuz?

Giriş Tarihi: 23.3.2018 08:57
Sayın Merkel, bunları nasıl savunuyorsunuz?
PKK/PYD ve YPG adlı terör örgütleri Almanya'yı yıllardır üs olarak kullanıyor, örgüte para topluyor, haraç kesiyor. PKK'ya aktarılan bu paralar, silah oluyor bomba oluyor, Türkiye'de insanların katledilmesinde kullanılıyor. Yine bu terör örgütü, Meclis'teki muhalefet partilerinden biri olan Sol Parti'yi ele geçiriyor, her gün terör propagandası yaptırıyor.

GÖRMEZDEN GELİYORSUNUZ
Türkiye bir gün size de büyük zarar verecek olan teröristlerin Afrin'de inlerine giriyor, teröre büyük darbe vuruyor. Bu örgütün Avrupa'daki uzantıları bu durum üzerine sokaklara çıkıyor, parti binalarınıza, bankalarınıza, şirketlerinize saldırıyor. Sayın Merkel siz tüm bunları göz ardı ediyor, "Afrin'de olanlar kabul edilemez" diyorsunuz.

BOYNUNDA PKK PAÇAVRASI
SAYIN Merkel, PKK yandaşları önceki gün hükümet ortağı olduğunuz SPD'nin Frankfurt teşkilatını işgal etti. Geçtiğimiz günlerde de Girit'teki Büyükelçiliğinizi işgal edip size faks çekmişti. Yine iki gün önce Sol Parti Thüringen Eyalet Parlamentosu'nda "Afrin ve Kürdistan'da Barış" adı altında bir saatlik görüşme yapıldı. O oturumda milletvekillerinin boynunda PKK paçavraları vardı. Tıpkı daha önce Federal Meclis'te olduğu gibi.

YPG/PKK LE AYNI ÜSLUP
DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Başbakan Angela Merkel'in Türkiye'yi suçlayan açıklamaları üzerine "Şimdi bu açıklamayı kim yaptı diye sorsalar, 'YPG/PKK'nın kendisi yaptı' derim çünkü aynı üslup, aynı sözler. O yüzden Merkel ve Avrupalı liderlerin, siyasetçilerin bu konuda dikkatli olması gerekiyor" dedi.

"TALİHSİZ AÇIKLAMA"
TÜRK Dışişleri Bakanlığı da, Merkel'in açıklamalarına sert tepki gösterdi. Dışişleri, "Merkel'in dezenformasyona dayanarak yaptığı talihsiz açıklamayı kabul edilemez buluyoruz. Zeytin Dalı terörizmle mücadelenin sivillere zarar vermeden nasıl yürütülebileceği konusunda emsal teşkil eden bir harekât" açıklaması yaptı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sayın Merkel, bunları nasıl savunuyorsunuz?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN