Tunahan Kuzu: Tarih yazmaya devam ediyoruz

Hollanda yerel seçimlerinde büyük başarı elde eden DENK Partisi lideri Tunahan Kuzu, ‘Tarih yazmaya devam ediyoruz’ dedi

Giriş Tarihi: 24.3.2018 09:17
Tunahan Kuzu: Tarih yazmaya devam ediyoruz
Hollanda yerel seçimlerine ilk kez katılan ve aday gösterdiği 14 belediyenin 13'üne 24 üye sokan DENK Partisi'nin lideri Tunahan Kuzu, "Tarih yazmaya devam ediyoruz. Geçen sene genel seçimlerde birinci bölümünü yazmıştık, şimdi de ikinci bölümü yazdık. Sırada senato ve AB seçimleri var" dedi. Kuzu, "Geçen sene 3 milletvekili ile parlamentoya girmemiz birçok kişide etki oluşturmuştu ve devamının bu şekilde geleceğini tahmin edemediler" diye konuştu. İstikrarlı bir şekilde yılmadan çalışmalara ve mücadeleye devam ettiklerini söyleyen Kuzu, birçok farklı kökenden insanı bir araya getirdiklerini, Hollanda'ya ve siyasilere kendilerinin toplumun bir parçası oldukları mesajını verdiklerini dile getirdi.

SEÇMEN ARTIK KALICI
DENK Partisi Genel Baskanı Selçuk Öztürk de 24 meclis üyesi çıkarmalarının ardından parti seçmeninin artık kalıcı olduğunun görüldüğünü ifade etti ve "Dost, düşman başarımızı görerek, partinin artık kabullenilmesi gereken bir parti olduğunu söylüyorlar" diye konuştu. DENK, Schiedam'da 4, Amsterdam'da 3 Rotterdam'da 4, Utrecht, Zaanstad ve Arnhem'de 2'ser, Enschede, Amersfoort, Roermond, Lelystad, Eindhoven, Veenendaal ve Deventer'de ise 1'er meclis üyesi çıkarmayı basardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tunahan Kuzu: Tarih yazmaya devam ediyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN