PKK terörü dur durak bilmiyor

PKK’lılar Avrupa’da terör estirmeye devam ediyor. Türkiye’nin Brüksel Büyükelçiliği önceki gün PKK’lıların saldırısına uğradı. Almanya’da da iki camiye saldırı gerçekleşti

Giriş Tarihi: 27.3.2018 09:57
PKK terörü dur durak bilmiyor
PKK Avrupa'da Türkiye'nin temsilcilikleri ve camileri hedef almaya devam ediyor. Önceki gün Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçiliği ve Brüksel Baskonsolosluğu'nun bulunduğu binaya PKK boyalı saldırı gerçekleştirdi. SABAH'ın yetkililerden edindiği bilgiye göre saldırıyı, 10-12 kisilik bir grup pazar sabahı gerçekleştirdi. Olayla ilgili tutanak tutup soruşturma baslatan Brüksel polisi, yasanan saldırıya dair herhangi bir yorumda bulunmadı.

FAİLLER YAKALANSIN
Büyükelçilik ve Başkonsolosluk binaları olayın ardından temizlenirken, Büyükelçilik yaptığı açıklamada saldırıyı kınadı. Elçilik, "Faillerin en kısa zamanda yakalanarak adalet önüne çıkartılmasını bekliyoruz" açıklamasını yaptı. Geçtiğimiz günlerde AK Parti Brüksel Ofisi de PKK'nın Avrupa'daki gençlik yapılanması tarafından aynı tür saldırıya maruz kalmıştı. Zeytin Dalı Harekatı'nın baslamasıyla "Avrupa'yı küle çevireceğiz" tehdidinde bulunan PKK'nın Avrupa yapılanması birçok kentte saldırılar düzenledi.

3 AYDA 40 CAMİYE SALDIRI
Almanya'da ise Herne ve Amberg kentlerinde, ırkçılar ve terör örgütü yandaşlarınca iki caminin duvarlarına ırkçı ve tehdit mesajları yazılarak saldırıldı. Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'ndeki Herne kentinde, Diyanet İşleri Türk Islam Birliği'ne (DITIB) bağlı Wanne Eickel Hacı Bayram Camisi'nin dıs kapısına, gece saatlerinde "Bütün yabancılar dısarı. Yasasın Hitler" yazılarak, gamalı haç isareti çizildi. Bavyera Eyaleti'ndeki Amberg kentindeki DITIB Ulu Cami'nin duvarına ise YPG/PKK terör örgütü yandaşları siyasi içerikli mesajlar yazdı. Son saldırılarla birlikte Almanya'da yılbaşından bu yana 40'tan fazla camiye çeşitli şekillerde saldırı düzenlendiği kayıtlara geçti. Kayıtlara geçmeyen saldırılarla bu rakamın daha fazla olduğu belirtiliyor.

"PKK'LI DEĞİL YPG'LİYİZ" OYUNU

Suriye'de estirdiği terörü unutturmaya çalışıp Türkiye aleyhinde propaganda yapan terör örgütü PKK'nın Almanya'daki uzantıları taktik değiştirdi.
"Barışı temsilen" sokağa çıktıkları iddiasıyla solcu Almanların desteğini almak isteyen PKK, Frankfurt'taki gösterisini de "Afrin'le dayanışma" sloganıyla gerçekleştirdi. Gösteri boyunca Alman organizatörü konuşturan PKK'lılar, deşifre olmaktan son anda kurtuldu. Yürüyüş başladıktan sonra bazı PKK'lılar, "Nasıl olsa izin alındı" düşüncesiyle PKK propagandası yaptı. Hatta iki kişi, yüzlerini maskeyle gizledi. Bunun üzerine polis PKK'lıları uyardı. Yürüyüş iznini alan Ulli Röding, PKK'lılara, "Maskenizi çıkartın, polis kızıyor" dedi. Ancak ne polisin ne de organizatörün uyarısına kulak asan PKK'lılar, "Biz PKK'yız, yasa falan dinlemeyiz" cevabını verdi. Bunun üzerine diğer PKK'lılar araya girerek, "Çaktırmayın, bugün PKK'lı değiliz" diyerek, genç terör sempatizanlarına maskelerini çıkarttırdı.

Mehmet SOLMAZ / BRÜKSEL

BAŞKONSOLOSTAN CAMİYE ZİYARET

TÜRKİYE Cumhuriyeti Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, atılan molotof kokteylleri ile saldırıya maruz kalan Kassel'deki Nizamı Alem Derneği ve dernek bünyesindeki Yunus Emre Camisi'ni ziyaret etti. Başkonsolos Karartı olay hakkında bilgi aldı ve geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Selahattin DUYGU / KASSEL
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK terörü dur durak bilmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN