Sudaki kalıntı alarm veriyor

Almanya’da milyonlarca insanın kullandığı tansiyon haplarının, içme suyunda kalıntı oluşturması büyük tehlikeye yol açıyor. Düşen su kalitesinin sağlık sorunlarına sebep olabileceği uyarısı yapıldı

Giriş Tarihi: 27.3.2018 09:59
Sudaki kalıntı alarm veriyor
Almanya'da içme suyunda önemli oranda tansiyon düsürücü ilaç kalıntıları oldugu belirlendi. Federal Çevre Dairesi tarafından yapılan açıklamada, atık sularda 150'ye yakın ilaç maddesinin kalıntılarına rastlandıgı bildirildi. Berlin Saglık Dairesi (Lageso), Almanya'da birçok insanın kullandıgı tansiyon düsürücü ilaçların gelecekte çevreye zarar verebilecegi gibi, içme suyundaki kaliteyi de etkisi altına alabilecegi uyarısını yaptı.

Lasego uzmanları, doktorların içme suyuna daha az zarar veren maddeler içeren ilaçlar yazarak bu konuda destek verebileceklerine dikkat çekti. Uzmanlar aynı zamanda su an için bir saglık tehlikesinin sözkonusu olmadıgını bildirdi. Uzmanlar, birçok maddenin çevreye ve içme suyuna ne gibi zararlar verebileceginin henüz bilinmedigini de belirtirken, bu ilaçların hangi oranda tehlikeli olabilecegini de bilmediklerini açıkladı. Yapılan açıklamada, en modern arıtma merkezlerinin bile sudaki bütün maddeleri temizleyemeyecegi vurgulandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sudaki kalıntı alarm veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN