Bülent Ünlü engel tanımadı

Hollanda yerel seçimlerinde tercihli oylarla üç Türk daha meclise girdi. Bülent Ünlü, ilk kez girdiği seçimlerde bir engelli olarak büyük gurur duyduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 29.3.2018 09:32
Bülent Ünlü engel tanımadı
Hollanda'da 21 Mart tarihinde yapılan yerel seçimde Rotterdam Merkez Belediyesi'nde Groenlinks Partisi (Yesil Sol) birinci gelerek, Leefbar Partisi'nin 16 yıllık egemenliğine son verdi. Yeşil Sol'da liste başından meclise giren Bülent Ünlü, "Bu bir rekor. Yıllardır var olan ırkçı parti liderliğine son vermiş olduk" dedi. Katılımın yüzde 45 olarak belirlendiği seçimde oyların yüzde 20'sini alarak üç sandalye kazanan Groenlinks'te Bülent Ünlü, 2 bin 521 tercihli oy alarak grup başkanı oldu. Ünlü, "Ilk kez girdiğim seçimlerde bir engelli olarak büyük bir gurur ve mutluluk duydum" diye konuştu.

HEMŞEHRİLERİN BAŞARISI
Selami Coşkun (30) ve Turgut Çelebi (24) ise Roermond Belediye Meclisi'ne girmeyi basardı. İkisi de Oltulu olan siyasiler, 31 kisilik belediye meclisine seçilerek büyük bir başarıya imza attı. Türklerin kurduğu DENK Partisi'nden listebaşı olan Selami Coşkun 396 oy alırken, yerel bir partiden aday olan Turgut Çelebi ise 259 oyla meclis üyesi seçildi. Coşkun, "Amacımız Hollanda'daki hemşehrilerimize layık oldukları hizmetleri götürmektir. Desteklerini esirgemeyen tüm dostlarımıza, hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz" dedi.

Yalçın ÇAKIR / ROTTERDAM
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bülent Ünlü engel tanımadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN