SunExpress, Diyarbakır’ı Avrupa’ya bağlıyor

Giriş Tarihi: 29.3.2018 09:24
SunExpress, Diyarbakır’ı Avrupa’ya bağlıyor
Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, 2018 yaz sezonunda gerçekleştireceği Frankfurt, Hannover ve Düsseldorf uçuşlarıyla Diyarbakır'ı Avrupa'ya bağlıyor.

Anadolu ile Avrupa kentleri arasında direkt seferlerle en fazla uçan havayolu SunExpress, 19 Haziran 2018 itibariyle Diyarbakır kalkışlı olarak Almanya'nın popüler destinasyonları Frankfurt, Hannover ve Düsseldorf'a haftada bir kez sefer düzenleyecek. SunExpress, bu yeni bağlantılarla Diyarbakır'ı Avrupa'ya direkt tarifeli seferle bağayan ilk ve tek hava yolu oldu.

Diyarbakır'da basın mensupları ile bir araya gelen SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan, "İzmir ve Antalya dışında, Anadolu'nun 9 kentinden Avrupa'da 17 kente direkt tarifeli sefer düzenliyoruz.

Şimdi, bu illerin arasına Diyarbakır'ı da dahil etmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz" dedi. "2018 yaz sezonunda Diyarbakır'a toplam 1656 uçus gerçekleştireceğiz ve toplamda 312 bin 984 koltuk arz edeceğiz" diye konusan Çalışkan, bu uçuşların Diyarbakır is ve turizm hayatına önemli katkı sağlayacağını ve amaçlarının bu uçuşları artırarak sürdürmek olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SunExpress, Diyarbakır’ı Avrupa’ya bağlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN