Avrupa’ya kaçan FETÖ'cü hainlerde 'yolun sonuna geldik' korkusu

Türk istihbaratının Kosova’dan 6 FETÖ mensubunu paketlemesi, Avrupa’daki hainlerin uykusunu kaçırdı. Fare gibi kaçan hainleri “yolun sonuna geldik” korkusu sardı

Giriş Tarihi: 31.3.2018 09:21
Avrupa’ya kaçan FETÖ'cü hainlerde 'yolun sonuna geldik' korkusu
İstihbarat birimlerinin Kosova istihbaratıyla işbirliği içinde gerçekleştirdiği operasyonla 6 üst düzey FETÖ mensubunun yakalanmasının ardından, Avrupa ülkelerindeki hainler tutuştu. Başta Almanya ve İngiltere olmak üzere AB ülkelerine iltica talebinde bulunan birçok FETÖ'cü, yerlerini değiştirmeye başladı. Kendilerini güvende hissetmeyen hainlerin tedirginlikleri, sosyal medyadaki paylaşımlarına da yansıdı.

DAĞILMA SÜREÇLERİ HIZLANACAK

Türk istihbaratının FETÖ'cülere yönelik başarılı yurtdışı operasyonu kamuoyunda bir "gece ansızın yakalanacaklar" sloganıyla karşılık buldu. Yapılan yurtdışı operasyonlarının, örgütün Avrupa yapılanmasında dağılma sürecini hızlandıracağı da vurgulandı. Hain darbe girişiminden sonra soluğu Avrupa'da alan FETÖ'cüler, yakın zamana kadar rahat rahat dolaşıyor ve yakalanma korkusu yaşamıyorlardı.

ONLARA ARTIK GÜN YÜZÜ YOK

Avrupa'da ellerini kollarını sallayarak dolaşan FETÖ'cülerin başını Can Dündar, Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş, Akın İpek, Tarık Toros gibi isimler çekiyor. Çoğu 15 Temmuz'un ardından yasa dışı yollarla Avrupa ülkelerine kaçan hainler, Türk istihbaratının son operasyonları üzerine şimdi tir tir titriyor.

HAİN ZEK VATANINI BÖYLE SATTI

Almanya'ya kaçan FETÖ'cü eski savcı Zekeriya Öz'ün, Alman istihbaratı BND'ye, Türkiye'nin polis ve yargı sistemleri UYAP ve e-Devlet'in bilgilerini teslim ettiği ortaya çıktı. Bir gazetede yer alan habere göre, vatansız kalan Zekeriya Öz bu hainliğine karşılık olarak BND'den Alman vatandaşlığı talep etti ve böylelikle BND korumasına girdi. İstihbarat birimlerinin Kosova operasyonunun ardından Zekeriya Öz de sürekli adres değiştirme telaşına düştü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa’ya kaçan FETÖ'cü hainlerde 'yolun sonuna geldik' korkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN