18 bin 500 Türk’e sınırdışı tehdidi

FETÖ’cü ve PKK’lı hainler, Türk resmi makamlarından elde ettikleri belgeleri Avusturya’ya verdi. Avusturya hükümeti, bu belgelerle, 18.500 çifte vatandaş Türk’e sınır dışı tehdidine başladı

Giriş Tarihi: 3.4.2018 09:21
18 bin 500 Türk’e sınırdışı tehdidi
Avusturya'da HDP'lilerin ve FETÖ'nün sızdırdığı seçmen listesine göre harekete geçen Avusturya makamları, çifte vatandaş olduğundan kuşkulandığı Türkleri köseye sıkıştırdı. FETÖ ve PKK'lıların ihbarı üzerine Avusturya, şüphelendiği Türkler'in Türk vatandaşı olmadığını Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ile kanıtlamasını talep ediyor.

TOPU TÜRKLERE ATTILAR
Evlerine mektup gönderilen Türkler'in, Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği'ni vermemesi halinde, Avusturya vatandaşlıklarının geriye dönük iptali sözkonusu.
Sadece başkent Viyana'da bu durumdaki Türk sayısı 12 bin dolayında. Avusturya'nın, Viyana Büyükelçiliği'nden bilgi istediği, büyükelçiliğin bilgi vermemesi nedeniyle sorumluluğu vatandaşlara attığı öğrenildi.

OTURMA İZNİ VERİLMEZSE
Bu durumdaki Türkler, yeniden oturma izni için müracaat etmek zorunda kalacak. Avusturya makamları da dilediğine bu oturma iznini süreli veya süresiz verebilecek. İzin verilmeyenler ise Avusturya'yı terketmek zorunda kalacak. Türkiye'deki referandumdan sonra yabancı düşmanı FPÖ partisine 95 bin Türk seçmenin isminin bulunduğu bir seçmen listesi gönderilmişti.

MESLEK SAHİPLERİ ZORDA
Vatandaşların belge vermesi halinde, vatandaşlık durumları ortaya çıkacağı gibi, vermemeleri durumunda, Avusturya vatandaşlıklarını yitireceği belirtiliyor. İcra ettikleri meslekler vatandaşlığa bağlı olanlar, hem vatandaşlığı hem de mesleğini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
18 bin 500 Türk’e sınırdışı tehdidi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN