Bekle babacığım geliyorum

Sabine, 33 yıl sonra babasının bir Türk olduğunu öğrendi. Bursa’da yaşayan babasına ulaştı. Bilet aldı ve seyahat gününü heyecanla beklemeye başladı

Giriş Tarihi: 11.4.2018 09:18
Bekle babacığım geliyorum
Sabine Ages 33 yaşında, Köln'de yaşıyor. Anneannesi, ölüm döşeğinde Sabine'ye, yıllardır sakladığı bir sırrı açıkladı. "Üzerimdeki ağır yükten artık kurtulmak istiyorum. Senin baban bir Türk ve Türkiye'de yaşıyor" dedi. Bu haberle çok heyecanlanan Sabine, babasını arayıp buldu ve ona kavuşacağı anın hayaliyle yaşamaya başladı.

ÜVEY BABASINI BABASI BİLDİ

Cumartesi günü İstanbul'a uçup babası Adem Rençber'e kavuşacak Sabine... "Zaman geçmek bilmiyor" diyor. Yıllarca üvey babasını baba bildiğini, annesinin gerçeği kendisinden sakladığını anlatan Sabine, "Annem her defasında sorumu geçiştirdi, bana gerçeği açıklamadı.
Anneannem geçen yıl hastalanıp bende kalınca gerçeği açıkladı" dedi.

TÜRKÇE ÖĞRENİYOR

Araştırmaları sonucu, babasının Bursa'da yaşadığını öğrenen Sabine, "Sosyal medya üzerinde iletişime geçtim. Şu an sürekli görüşüyorum.
Türkçe bilmiyorum ancak çeviri programıyla öğreniyorum. Üvey kardeşlerimle de tanışacağım. Babamı çok merak ediyor, çok karmaşık duygular yaşıyor ve ona sarılmak istiyorum" dedi.

SANKİ HAYATA YENİDEN BAŞLIYORUM

Sabine Ages, babasıyla buluşacağı günün yaşamanın yeni başlangıcı olacağını ifade etti. Ages, "Babam defalarca arkadaşı İbrahim Çiftçi'yi de annemin yanına göndermiş ama ikna edememiş" dedi.

SABİNE'NİN BABASI ERİKLİ MUHTARI

Bursa'nın Erikli mahallesi muhtarı olan Adem Rençber SABAH'a konuştu. Almanya'ya 1975 yılında geldiğini, Katharina ile tanıştıktan sonra askere gittiğini anlatan Rençber, "Katharina askere gitmeden önce hamile olduğunu söylemişti. O sırada oturum iznim bitmişti. Katharina istekte bulunacaktı ama yapmadı. Kızımın adının Gül olmasını istedim. Defalarca iletişime geçmek, kızımı görmek istedim ama Katharina buna izin vermedi" dedi.

İbrahim TAŞ / KÖLN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bekle babacığım geliyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN